21. Poznań Maraton ogłosił trasę. Ma być szybsza i bardziej płaska

Dziś poznaliśmy trasę 21. Poznań Maratonu, im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października. Rywalizacja na królewskim dystansie wraca do stolicy Wielkopolski po trzech latach przerwy.

– W tym roku postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę i zmienić trasę na szybszą oraz bardziej płaską, lecz wciąż mającą długość 42,195km – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 21. Poznań Maratonu.

Którędy pobiegną maratończycy?

Start Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy World Trade Center. Zawodnicy po starcie kierować będą się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy Porcie Lotniczym Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną. Następnie zawodnicy wrócą na ulicę Grunwaldzką i będą podążać „starą” trasą maratonu aż do Ronda Starołęka. W tym miejscu maratończycy wbiegną na poznańskie Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd widać będzie Tor Regatowy Malta.

 

Dalsza cześć trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do Alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy Parku Sołackiego, który będzie bardzo malowniczym i urokliwym miejscem na trasie. Po wybiegnięciu z Sołacza do mety pozostanie już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką. 21. Poznań Maraton zakończy się na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Lokalizacja puntów żywieniowych, dokładny profil trasy, jak jej atest – to te elementy, nad którymi obecnie pracujemy. Najwcześniej, bo jeszcze w pierwszej połowie lipca ogłosimy profil trasy, w kolejnych terminach lokalizacje punków oraz jej atest – mówi Łukasz Miadziołko. – Wszystkim biegaczom, życzymy powodzenia w przygotowaniach do startu w maratonie, a poznaniaków zachęcamy do wspólnych przygotowań z grupą Night Runners – dodaje.

Czas na trening

Bezpłatne treningi do 21. Poznań Maratonu wystartowały pod koniec czerwca. Wciąż są wolne miejsca i można dołączyć. Night Runners przygotowali 16-tygodniowe plany treningowe dla trzech grup tempowych – początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Po szczegóły na temat treningów organizatorzy odsyłają na stronę nightrunners.pl.

Do 19 lipca opłata startowa za udział w 21. Poznań Maratonie wynosi 140 zł. Od tego roku zawodnicy mogą wybrać pakiet z koszulką lub bez niej. Koszt zakupu koszulki to 40 zł. Zapisy prowadzone są na stronie marathon.poznan.pl

Źródło: POSiR

fot. Adam Ciereszko