Ruszyły zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską

Właśnie wystartowały zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską, która odbędzie się 25 września w ramach 44. Maratonu Warszawskiego.  3-osobowe drużyny będą rywalizowali na tej samej trasie, co uczestnicy biegu głównego. 

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej podzielą między sobą dystans maratonu: zawodnik na pierwszej zmianie będzie miał do pokonania około 14 kilometrów, drugi– około 10 kilometrów, a ostatni – około 18 kilometrów. Strefy zmian są zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie startu i mety, dzięki czemu każdy uczestnik będzie miał komfort startu niezależnie od tego, na której zmianie pobiegnie.

W drużynie siła

Organizatorzy podkreślają, że udział w sztafecie to niezwykła okazja, aby poczuć magię królewskiego dystansu i być częścią historii maratonu również dla tych, którzy dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu trasy 42,195km.

– W drużynie siła! Nic nie motywuje i nie wzmaga takich emocji, jak rywalizacja drużynowa. Dlatego zbierz 3-osobową grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wspólnie wziąć udział w święcie biegania, jakie opanuje stolicę w ostatnią niedzielę września i poczuć atmosferę Maratonu Warszawskiego – zachęca Fundacja Maraton Warszawski.

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej wystartują wraz z maratończykami na wspólnej trasie, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje, jak Łazienki Królewskie, Mosty: Gdański i Świętokrzyski, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat aż do Placu Zamkowego na Starym Mieście.

Trwają zapisy

Zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską prowadzone będą do 19 września na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com  Opłata startowa za 3-osobową drużynę wynosi 300 złotych. W wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 300 ekip.

Przy organizacji Bridgestone Sztafety Maratońskiej nie może zabraknąć akcji #BiegamDobrze. Jest to inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie. Jej uczestnicy zebrali już blisko 7 milionów złotych na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych. Do biegu można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Zakładając swoją wirtualną zbiórkę biegacze pozyskują środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu 1000 zł od wspieranej organizacji otrzymują w prezencie pakiet startowy na bieg.

Sponsorem tytularnym Sztafety Maratońskiej jest firma Bridgestone, jeden z największych producentów opon na świecie. Marka jest globalnym partnerem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, które już za 2 lata odbędą się w Paryżu.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski