Rywalizacja w Żyrardowie na koniec wakacji

W ostatnią niedzielę sierpnia (28 sierpnia) „Żyrardów w Biegu” wystartuje po raz dziewiąty. Na uczestników czekają dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Rywalizacja toczona będzie w malowniczej okolicy Zalewu Żyrardowskiego.

Od pierwszej edycji  „Żyrardów w Biegu” cieszy się niesłabnącą popularności wśród biegaczy z regionu. Kolejna możliwość rywalizowania w tym biegu ulicznym, którego start i meta zlokalizowane są w pobliżu Zalewu Żyrardowskiego, nadarzy się 28 sierpnia (niedziela).  W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, rywalizacja toczona będzie w całości na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom (wózki typu wheelchair).  Przez cały weekend czynne będzie kąpielisko, dlatego organizatorzy zachęcają biegaczy po wysiłku do zażycia orzeźwiającej kąpieli.

Dwa dystanse do wyboru

Do wyboru są dwa dystanse – 5 i 10 km. Start biegu głównego zaplanowana na godzinę 10:00 (limit czasu wynosi 100 minut), natomiast towarzyszącego na 10:05 (limit czasu wynosi 60 minut). Ceremonia wręczenie nagród odbędzie się ok. godz. 13:00. Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii OPEN), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Opłata startowa do końca lipca wynosi 60 złotych. Później koszt uczestnictwa w zawodach wzrasta do 70 złotych (do 21 sierpnia). Po tym terminie kwota wpisowego to 90 złotych. Rejestracja możliwa jest nawet w dniu imprezy, ale wyłącznie w biurze zawodów (płatność gotówką). W ramach opłaty startowej na mecie wręczane będą pamiątkowe medale oraz woda mineralna.

Zapraszamy na prawdziwe święto biegania do Żyrardowa. Piękna sceneria i wyjątkowa atmosfera to od wielu lat wyróżniki naszego biegu. Liczymy, że tegoroczna edycja przywita nas słońcem, a zawodnicy znajdą czas na kąpiel w Zalewie Żyrardowskim – przekonuje Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy biegu.

O mięśnie i dobre samopoczucie uczestników „Żyrardów w Biegu” zadba Sławomir Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR  wcieli się w rolę prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

Kto wygrał rok temu?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ze zwycięstwa na dystansie 10 km cieszyli się Piotr Basiak z KS Start Pułaski Warka (36:51) wśród mężczyzn oraz Agnieszka Pachniewska z Płocka (43:28) wśród kobiet. Na dwukrotnie krótszym dystansie zwyciężyli: Łukasz Centkowski z LKS Osuchów (17:04) oraz Małgorzata Osuchowska z Run de Girard Biegający Sąsiedzi (22:14).

Rejestracja do „Żyrardów w Biegu” prowadzona jest drogą elektroniczną: https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html.

Więcej informacji o biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html.

Źródło: ZTC