Białołęka też ma swoją biegową triadę

Warszawska Białołęka bieganiem stoi. Od lat w dzielnicy położonej na północy stolicy odbywa się kilka imprez biegowych, cieszących się sporym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Białołęki, ale całej Warszawy i okolicznych miejscowości. Od tego roku wydarzenia te zostaną połączone w cykl, a biegacze będą mogli powalczyć o nieformalny tytuł Mistrza Białołęki.

W skład Białołęckiej Triady Biegowej wejdą: Bieg Przez Most (4 września 2022), Bieg Niepodległości na Białołęce (11 listopada 2022) i Białołęcki Bieg Wolności (11 grudnia 2022).

Każda impreza ma osobne klasyfikacje i nagrody. W ramach Białołęckiej Triady Biegowej będzie natomiast prowadzona łączna klasyfikacja generalna trzech biegów, w której zostaną uhonorowani i nagrodzeni trzy najszybsze biegaczki i trzech najszybszych biegaczy całego cyklu. Nagrody otrzymają również najlepsi mieszkańcy Białołęki.

Rozpoczęły się już zapisy do pierwszego etapu Triady – Biegu przez Most, który odbędzie się 4 września. Na tradycyjnej trasie biegnącej m. in. przez Most Marii Skłodowskiej-Curie, z odcinkiem specjalnym, rywalizacja będzie się toczyła na dystansie 10 km.

Internetowa rejestracja na bieg trwa na stronie b4sportonline.pl. Tam też możliwe są zapisy do rozgrywanych po raz pierwszy w ramach Biegu przez Most biegów dla dzieci.

Źródło: Fundacja Run Vegan