„Biegowe Podcasty” z Aleksandrą Lisowską i trenerem Jackiem Wośkiem. O mistrzostwie Europy i nie tylko

W studiu „Biegowych Podcastów” gościliśmy wczoraj Aleksandrę Lisowską, mistrzynię Europy w maratonie oraz trenera Jacka Wośka, architekt sukcesów zawodniczki. Rozmawialiśmy m.in. o maratonie w Monachium, mistrzowskim treningu i planach na przyszłość. 

Słuchaj podcastu:

W poniedziałek, 15 sierpnia Aleksandra Lisowska zdobyła tytuł mistrzyni Europy wygrywając maraton w Monachium z czasem 2:28:36. W studiu „Biegowych Podcastów” mówiła, że jechała do Niemiec z myślą o medalu. Sądziła, że zapewni go wynik lepszy niż rekord Polski, który wyrównała w 2021 roku (2:26:08). Jednak bieg w Monachium toczył się w wolniejszym tempie.

– Te prędkości na maratonie na Mistrzostwach Europy były dla mnie niskie, bo trener przygotował mnie na dużo szybsze bieganie. Treningi wychodziły po 5-6 sekund szybsze na każdej jednostce niż w ubiegłym roku przed maratonem w Dębnie, a kończyłam je z uśmiechem na ustach. To pokazywało, że są jeszcze rezerwy. Wcześniej miałam obawy, czy zdążymy z formą, ale przyszła w odpowiednim momencie – mówiła w studiu „Biegowych Podcastów” Aleksandra Lisowska.

– Ola należy do zawodniczek, które ciągle nie dowierzają ą, na szczęście udało mi się przekonać ją, że to jest jej czas – skomentował to trener Jacek Wosiek. 

Jakie są dalsze plany startowe zawodniczki? Jak wyglądają realia treningu mistrzyni Europy w maratonie? Jaki ma plan, aby wejść do gry w walce o medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku? O tym wszystkim posłuchacie w najnowszym odcinku „Biegowych Podcastów”.  Jego gospodarzem byli Damian Bąbol i Marcin Dulnik.

Zapraszamy do wysłuchania tej inspirującej rozmowy w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts.

Od biegaczy dla biegaczy

„Biegowe Podcasty” to cykl rozmów z ciekawymi gośćmi – ekspertami, sportowcami, organizatorami imprez biegowych.  Rozmawiamy z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które są przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy.

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

red