Masz psa? Zabierz go na Silesia Psiaraton 2022

Już jutro, w sobotę 27 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie ruszy Silesia Psiaraton, czyli bieg, w którym można wziąć udział razem ze swoim kudłatym przyjacielem. Biletem wstępu na imprezę jest datek lub fant dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 na terenie Parku Śląskiego, a pierwsza seria biegów ruszy godzinę później.  Uczestnicy będą zbierać się naprzeciwko głównego wejścia na Stadion Śląski obok Silesia Beach i boiska treningowego.

Do wyboru trzy trasy

Podobnie jak rok temu bieg odbędzie się na trzech dystansach – Mini (0,8 kilometra), Midi (3 kilometry) oraz Maxi (7 kilometrów). Trasy są zaprojektowane tak, aby każdy, niezależnie od poziomu sprawności, mógł znaleźć coś dla siebie.

Aby wziąć udział w Psiaratonie, wystarczy wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Można zrobić to wykonując przelew na konto 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421 (wystarczy przynieść potwierdzenie na miejsce). Kwota wsparcia jest dowolna, liczy się gest wobec potrzebujących zwierzaków. Można również wrzucić datek do puszki w dniu zawodów lub przynieść na start jakiś fant dla psiaków.

Okolicznościowe numery startowe będzie można odbierać w sobotę, 27 sierpnia od 9:00 w biurze imprezy znajdującym się przy plaży Silesia Beach. Warunkiem otrzymania numeru startowego jest okazanie bileciku potwierdzającego przelew lub datek na rzecz bezdomnych zwierzaków, który uczestnicy otrzymają na stoisku schroniska.

Od najdłuższej do najkrótszej

Jako pierwsi, o godzinie 10:00 wystartują biegacze, którzy wybrali trasę Maxi. Kolejni ruszą 10 minut na trasę Midi, a jako ostatnia, o 10:20 ruszy seria z trasą Mini.

Poza samym biegiem, na miejscu, znaleźć będzie można wiele atrakcji zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli.

Podobnie jak przed rokiem wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Podczas trwania biegu zbierane będą pieniądze oraz najpotrzebniejsze rzeczy dla podopiecznych placówki.

Źródło: Silesia Marathon