Mityng 1MILA w Poznaniu coraz bliżej. Tutaj każdy amator może poczuć się jak zawodowiec

Już 25 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu odbędzie się „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. W tym roku będzie można wystartować aż w czterech konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania, rywalizować bedą również sztafety 4×400 metrów. O życiówkę na 5km będzie można powalczyć w Lekkiej Piątce, czyli biegu poprowadzonym na stadionie oraz po zielonej pętli wokół Jeziora Rusałka. Z kolei najmłodsi biegacze będą startować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Poczuj magię biegania na stadionie

Znacie 1MILĘ? To jedyna taka impreza biegowa dla amatorów. Jej organizatorzy podkreślają, że tutaj każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec!  Stadion, doping kibiców, komentarz na żywo dziennikarza sportowego Tomasza Smokowskiego i cztery konkurencje biegowe do wyboru. A do tego mnóstwo sportowych atrakcji dla rodzin, strefa relaksu i możliwość spotkania gwiazd lekkiej atletyki, m.in. Marcina Lewandowskiego.

– Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Biura Sportu Miasta Poznań możemy z roku na rok rozwijać naszą poznańską edycję imprezy – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników sporo nowości: nową, jeszcze piękniejszą i jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5km), wielkie miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z ekspertami i gwiazdami sportu, pyszną strefę Żabki oraz specjalną strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Poznań to wyjątkowo rozbiegane miasto! Spodziewamy się około 2 tysięcy uczestników  – szacuje  Smokowska.

Start w 1MILI jest rzeczywiście wyjątkowym przeżyciem. Każdy zawodnik otrzymuje imienny numer startowy, jest imiennie wyczytywany na start, a podczas biegu towarzyszy mu profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dekorowany jest pamiątkowym medalem.

Spotkaj Marcina Lewandowskiego

 – Po zakończeniu mojej zawodowej kariery sportowej, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni – przekonuje Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec i ambasador imprezy.

Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet razem potrenować! Rekordzista Polski w biegu na 1 milę będzie także starterem serii biegów na tym dystansie.

Pobiegnij i pomóż!

Pakiety startowe na 1Milę można kupić wraz z cegiełką charytatywną, wspierając tym samym Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowo 1 zł z każdego pakietu startowego przekazywane jest na pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy.

Zapisy na imprezę trwają na stronie internetowej sts-timing.pl 

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch