Powraca Sky Tower Run. To bieg na 49. piętro wrocławskiego wieżowca

Po dwóch latach przerwy, 3 września 2022 roku, odbędzie się bieg na jeden z najwyższych budynków w Polsce – Sky Tower we Wrocławiu. Meta zawodów zlokalizowana będzie na 49. piętrze wieżowca. 

Sky Tower Run 2022 to już siódma edycja biegu przyciągająca zawodników, którzy zmierzą się z 1142 schodami wrocławskiej wieży. Organizator informuje, że liczba miejsc się wyczerpuje, a zapisy są już na finiszu. Ostatnie zgłoszenia będą przyjmowane do 1 września 2022 roku.

Na najlepszych biegaczy, zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn, czekają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe trofea. W tegorocznej edycji biegu udział weźmie blisko 1000 zawodników, w tym około 250 kobiet. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie m.in. praktyczną opaskę na głowę. Ponadto każdy z zawodników, który zdobędzie 49. piętro otrzyma pamiątkowy medal.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie tegorocznym biegiem Sky Tower Run 2022. Liczymy na to, że 3 września linię mety przekroczy komplet zawodników. Zapraszamy zawodowców i amatorów, bo Sky Tower Run, to oprócz rywalizacji, również świetna sportowa zabawa  – mówi Jacek Urbanowicz,  dyrektor biegu Sky Tower Run.

Poza kategorią Open, wyłonione zostaną również zwyciężczynie i zwycięzcy kategorii Mistrzostw Polski. Osobną kategorią będzie rywalizacja strażaczek i strażaków, którzy będą rywalizować zarówno w strojach sportowych jaki w pełnym rynsztunku bojowym.

Źródło: Sky Tower Run