Richard Ringer najlepszym maratończykiem w Europie. Polacy daleko

Po zaciętym finiszu Niemiec Richard Ringer wygrał maraton podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Na mecie wyprzedził o zaledwie dwie sekundy reprezentanta Izraela Maru Teferiego. Najlepszy z Polaków był Adam Nowicki, który zajął osiemnaste miejsce. W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na dziesiątej pozycji.

Ringer wprawił w euforię licznie zgromadzonych kibiców w Monachium. Byli świadkami szalonego finiszu, który na swoją korzyść rozstrzygnął reprezentant gospodarzy. Wygrał z wynikiem 2:10.21, a drugi na mecie Maru Teferi finiszował z czasem 2:10:23. Brąz wywalczył inny z Izraelczyków Gashau Ayale (2:10:29).

Polacy bez medali

Polscy maratończycy nie zaliczą tych mistrzostw do specjalnie udanych. Najlepszy w naszej ekipie był Adam Nowicki, który z czasem 2:15:21 zajął osiemnastą lokatę. Do zwycięzcy stracił ponad 5 minut. Na 49. pozycji sklasyfikowany został Arkadiusz Gardzielewski (2:21:34) a dwa oczka niżej uplasował się Kamil Karbowiak (2:21:48). Biegu nie ukończył czwarty z Polaków – Kamil Jastrzębski.

Drużynowo złote medale wywalczyli reprezentanci Izraela (6:31:48). Srebro dla Niemców (6:35:52), a brąz dla Hiszpanów (6:38:44). Polacy z wynikiem 6:58:43 zajęli dziesiąte miejsce.

Wcześniej zakończyły się maratońskie zmagania kobiet. Mistrzynią Europy została Aleksandra Lisowska, a drużynowo Polki zdobyły brązowe medale.