Silesia Ultramarathon w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie

Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał zawodom Silesia Ultramarathon status otwartych Mistrzostw Polski w Ultramaratonie na dystansie 50 km. Bieg odbędzie się 2 października w ramach Silesia Marathonu, największej imprezy biegowej na Śląsku.

Silesia Ultramarathon zostanie zorganizowany po raz czwarty. To bieg uliczny rozgrywany na trasie o długości 50 km. Z tym wymagającym dystansem mierzą się najbardziej doświadczeni biegacze, spragnieni kolejnych, ambitnych wyzwań. Aktualnie na liście startowej tegorocznej edycji znajduje się 219 osób – 187 mężczyzn i 32 kobiety.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie silesiamarathon.pl Pakiet startowy na bieg kosztuje aktualnie 209 złotych.

– Dotychczasowe edycje Silesia Ultramarathon pokazały, że obrany przez nas kierunek działań pokrywa się zarówno z zainteresowaniem biegaczy, jak i z trendem rozwoju konkurencji biegowych na całym świecie. Cieszę się, że nasze organizacyjne zaangażowanie dostało zauważone i decyzją PZLA 4. edycja Silesia Ultramarathonu będzie jednocześnie otwartymi Mistrzostwami Polski na tym dystansie – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.

Począwszy od 2019 roku Silesia Ultramarathon wygrali: Paweł Kosek i Jagoda Kubiak (2019), Tomasz Jędrzejko i Daria Niewiadomska (2020), Filip Inglot, z rekordem trasy 3:19:13 i Anna Gierak (2021).

Warto dodać, że od 2015 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na dystansie 50 km. Najlepsze wyniki osiągneli w 2010 roku Collen Makaza (ZIM) 2:47:22 oraz Susan Harrison (GBR) 3:15:43.

Źródło: Silesia Marathon