Trzy kolory, jeden kształt. Tak wyglądają medale Silesia Marathon 2022

Organizatorzy Silesia Marathonu przedstawili wzory medali, które 2 października na mecie otrzymają uczestnicy maratonu, półmaratonu i ultramaratonu. Do startu w największej imprezie biegowej na Śląsku szykuje się ponad 5,2 tysiąca zawodników.

Do wyboru do koloru

Tradycyjnie Silesia Marathon przygotował pamiątki sportowe w trzech różnych kolorach. Organizatorzy pozostali wierni kolorystyce z ubiegłych lat, a co za tym idzie maratończycy otrzymają okrągłe medale w kolorze niebieskim, półmaratończycy cieszyć się bedą krążkami w odcieniach czerwieni, a utramaratończycy nagrodzeni zostaną trofeum w szarościach i srebrze.

Na awersie medali widnieje nazwa imprezy i numer edycji, na rewersie zaś znalazł się dystans i miejsce na grawera imienia oraz osiągniętego wyniku. Medale zdobi kolorowa mozaika, a na ich brzegach umieszczone zostały nazwy miast, przez które prowadzi trasa biegów. Szarfy medali ozdabia logo biegu oraz znak herbowy Województwa Śląskiego, partnera głównego wydarzenia.

– Liczymy, że tegoroczne medale spodobają się Wam tak samo jak te z poprzednich edycji, a chęć ich zdobycia przyniesie Wam dodatkową dawkę motywacji do treningów. Jeśli Wasze nazwiska nie widnieją jeszcze na liście startowej, pamiętajcie, że w każdej chwili możecie to zmienić zapisując się na wybrany dystans – podkreślają organizatorzy.

Wciąż można się zapisać

Na stronie silesiamarathon.pl cały czas trwają zapisy na maraton, półmaraton i ultramaraton. Na liście wszystkich imprez znajduje się obecnie ponad 5,2 tysiące zawodników. Do 10 września opłata startowa za maraton wynosi 199 złotych, a za pakiet startowy na półmaraton należy zapłacić 169 złotych. Wpisowe na ultramaraton (50km) kosztuje 209 złotych.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active, red