Wielki powrót legendy polskiego triathlonu. Jerzy Górski znów będzie się ścigał

Legendarny triathlonista Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym Ironmanie już 4 września wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Weźmie udział w sztafecie i przepłynie dystans 1,5km po wodach jeziora Kierskiego. 

Zawody IRONMAN to nie tylko katorżnicze zmagania pojedynczych zawodników – w ramach wydarzenia organizowane są również 3-osobowe sztafety. Już 4 września w jednej z nich weźmie udział Jerzy Górski, którego miłośnicy triathlonu kojarzą z Mistrzostw Świata w Huntsville z 1990 roku, na których zdobył pierwsze miejsce w podwójnym Ironmanie.

Mistrz znany jest też szerszemu gronu, spoza świata sportu – na podstawie jego życiorysu powstał film „Najlepszy”, który inspiruje do przełamywania własnych słabości i pracy nad sobą poprzez aktywność fizyczną. Górski, po wieloletniej przerwie, wystartuje na dystansie 1,5 km pływania w jeziorze Kierskim.

–  Triathlon jest we mnie od zawsze, ale stan zdrowia nie pozwalał mi od dłuższego czasu na pełny dystans. Na szczęście, dzięki sztafecie udało nam się to obejść i po latach przerwy znów będę częścią wydarzenia – już nie tylko jako kibic, ale też zawodnik. Co więcej, samo miejsce i termin sztafety mają dla mnie sentymentalne znaczenie. To właśnie nad Jeziorem Kierskim w 1984 r. zaczęła się historia polskiego triathlonu, a w ten weekend miną dokładnie 32 lata od zdobycia mistrzostwa w Alabamie – komentuje Jerzy Górski, który w Poznaniu będzie reprezentował team true men skin care.

Pałeczkę po Górskim przejmie Maciej Adamaszek, założyciel marki kosmetycznej, który pokona 40 km trasy na rowerze. Wyścig zakończy 10-kilometrowym biegiem Przemysław Janecki, twórca projektu Maraton Europa Plus.

W najbliższy weekend w Poznaniu będzie można nie tylko zobaczyć mistrza w akcji, ale też spotkać się z nim na żywo. Jerzy Górski będzie obecny 3 i 4 września w strefie Expo imprezy w Stacji True Regeneracji, która będzie czynna w sobotę w godzinach 10:00-20:00, a w niedzielę w godzinach 12:00-16:00.

Źródło: Good One PR