Wrześniowy mityng Warsaw Track Cup coraz bliżej. Biegać będą dorośli i dzieci

Trwają zapisy na ostatni w tym roku lekkoatletyczny mityng Warsaw Track Cup, który odbędzie się w niedzielę, 18 września na stadionie Podskarbińska przy ulicy Chrzanowskiego w Warszawie. W programie imprezy znajdują się konkurencje biegowe na pięciu dystansach od 800 m do 5000 m, sztafeta 4×400 m oraz biegi dla dzieci.

Będzie to jubileuszowa, czterdziesta już odsłona mityngu, który w stolicy organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku.

– Jeśli kochasz lekkoatletykę lub zwyczajnie chcesz się zdrowo zmęczyć, zapraszamy do udziału w mityngu Warsaw Track Cup. Jeśli to twój pierwszy start w tym sezonie – nic straconego. Każdy mityng, to osobne zawody, a podczas finału dodatkowo sumujemy wyniki z trzech edycji. Powodzenia w biciu życiówek i niezapomnianych emocji – mówi Mariusz Giżyński, organizator mityngu Warsaw Track Cup.

W planie mityngu zaplanowanego na 18 września znajdują się biegi na dystansach 800 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m i sztafeta 4×400 m. W tej ostatniej konkurencji prowadzone bedą trzy odrębne klasyfikacje – kobiet, mężczyzn i mieszana (w dowolnej konfiguracji). Zapisy na mityng trwają na stronie warsawtrackcup.pl.

Dzieci na start!

Na stadionie Podskarbińska biegać będą również dzieciaki, które będą bawić się bieganiem aż na sześciu dystansach. Najkrótszy, bo 30 m, pokonają maluchy w wieku 5 lat i mniej. Z kolei najdłuższy obejmujący dwa i pół okrążenia lekkoatletycznej bieżni czeka na młodzież w wieku 14-17 lat. Zgłoszenia do biegów dziecięcych przyjmowane są również na stronie warsawtrackcup.pl

Dla kogo medale?

Wrześniowy Warsaw Track Cup będzie finałowym mityngiem w tym roku. Pierwszy odbył się 25 maja, a drugi 21 czerwca. Zawodnicy, którzy ukończyli trzy biegi – w dowolnej konfiguracji (nawet trzykrotnie ten sam dystans): 800m, 1000 m, 1500 m i 3000 m, 5000 m otrzyma piękny medal oraz powalczy o nagrody w wielu kategoriach i klasyfikacji drużynowej. Liczy się suma punktów z 3 konkurencji – każdy uzyskany wynik zostanie przeliczony na punkty zależnie od kategorii wiekowej.

Źródło: Warsaw Track Cup