14. Bieg Ursynowa dla Gosa i Baranowskiej

Wczoraj w Warszawie odbyła się 14. edycja Biegu Ursynowa na dystansie 5 km. Jako pierwsi na linii mety zameldowali się Mateusz Gos i Mariola Baranowska. Zawody ukończyło prawie 1,3 tysiąca zawodników.

Niedzielna rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach pogodowych. Było chłodno i dodatkowo dość mocno zacinał deszcz. W uzyskiwaniu dobrych wyników sprzyjała za to płaska trasa biegu, która tradycyjnie prowadziła główną arterią Ursynowa, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród mężczyzn bieg wygrał Mateusz Gos, który dystans 5 kilometrów pokonał w 14:54. Zawodnik z Radomia uzyskał sporą przewagę nad drugim na mecie Kamilem Szymaniakiem (15:14) i trzecim Krzysztofem Wasiewiczem (15:26).

Jak chodzi o zmagania kobiet, to można powiedzieć, że doszło do małej niespodzianki. Bieg z czasem 16:40 wygrała Mariola Baranowska, która o 5 sekund wyprzedziła faworytkę zawodów Iwonę Bernardelli. Podium uzupełniła Dominika Stelmach (17:53), która dochodzi do siebie po ostatnim starcie w 90-kilometrowym Comrades Marathon.