Gdzie obejrzeć transmisję z Berlin Marathon 2022?

Już w niedzielę, 25 września o godzinie 9:15 na trasę BMW Berlin Marathon wyruszy ponad 45 tysięcy biegaczy. Stawkę najlepszych zawodników otwiera legendarny Kenijczyk Eliud Kipchoge, który będzie starał się poprawić własny rekord świata wynoszący aktualnie 2:01:39. Bieg na żywo obejrzą widzowie w ponad 100 krajach na całym świecie, również w Polsce.

Uczestnicy Maratonu Berlińskiego wystartują w czterech falach. Pierwsza, w której znajdą się zawodnicy elity, wyruszy punktualnie o godzinie 9:15. Trochę wcześniej, bo o godzinie 9:00 rozpocznie się telewizyjna transmisja na antenie Polsat Sport Extra. Biegu niestety nie będzie można zobaczyć w aplikacji mobilnej Polsat Box Go.

W Internecie Maraton Berliński będzie transmitowany na stronach niemieckiej telewizji ARD. Minusem będzie brak polskiego komentarza.

O popularności biegu w stolicy Niemiec świadczy fakt, że relację na żywo pokaże kilkadziesiąt stacji telewizyjnych w całej Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Północnej, a także w Nowej Zelandii i Australii.

Organizatorzy zapowiadają, że w niedzielę w Berlinie będą optymalne warunki do biegania. Ma być niewielkie zachmurzenie, a maksymalna temperatura ma wynieść około 14 stopni Celsjusza. Zawodnikom nie powinien przeszkadzać lekki wiatr z południowego wschodu. W takich warunkach rosną szanse na kolejny, dwunasty już w historii tego maratonu rekord świata.

Naszą zapowiedź niedzielnego biegu znajdziecie na tej stronie.

red

fot. w nagłówku SCC EVENTS/ Norbert Wilhelmi