Już można zapisywać się na Poznański Bieg Niepodległości RunPoland

Wystartowały zapisy do 7. Biegu Niepodległości RunPoland, który odbędzie się 11 listopada 2022. Największa impreza w historii polskich biegów wraca do centrum miasta Poznania. Tegoroczna edycja zawodów ponownie będzie areną zmagań najlepszych polskich biegaczek o tytuł Mistrzyni Polski Kobiet na dystansie 10 kilometrów.

W poznańskim Biegu Niepodległości wystartuje maksymalnie 4 tysiące zawodników. Internetowe zapisy trwają na stronie www.BiegNiepodleglosci.pl. Wysokości opłaty startowej zależy od  kolejności zgłoszeń. Najmniej, bo 78 złotych zapłaci pierwszych 100 zawodników. Kolejne progi cenowe to 88, 93 i 98 złotych.

Trasa biegu o długości 10 km prowadzić ma ulicami w centrum stolicy Wielkopolski. Będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start zawodów tradycyjnie zaplanowano 11 listopada o godzinie 11:11.

– Spotkamy się tam, gdzie przed pandemią startowaliśmy i finiszowaliśmy, czyli w ścisłym centrum Poznania a ulica Aleje Niepodległości to nasz wspólny cel. Zamierzamy wrócić z wielki przytupem. Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy znowu na ulicach zrobi się biało-czerwono – zapowiadają  organizatorzy.

W 2018 roku właśnie w Poznaniu padł polski rekord frekwencji w biegu ulicznym. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę do mety zawodów dotarło dokładnie 22 463 zawodników.

Źródło: Bieg Niepodległości RunPoland