Poland Business Run 2023 w niedzielę

12. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 3 września. Na liście startowej jest 36 445 biegaczy, spośród których 9 tysięcy zmierzy się podczas zawodów w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pomoże potrzebującym.

Rekordowa frekwencja

Poland Business Run jak co roku wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny. Tegoroczna frekwencja to kolejny rekord w historii inicjatywy.

– Co roku jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni liczbą zapisanych biegaczy. Dołączają do nas nowe firmy, a te, które biorą udział w wydarzeniu co roku, zgłaszają jeszcze więcej pracowników – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Wszystkim uczestnikom, przygotowującym się do niedzielnego startu, jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, bo ich wysiłek to realne wsparcie dla osób po amputacjach i mastektomii – dodaje.

Pomoc trafi m.in. do 49-letniej Izabeli z Legnicy, która przeszła amputację lewej nogi. By mogła wrócić do pracy, spędzać czas z wnukami i zajmować się ogrodem, otrzyma wsparcie w postaci rehabilitacji z nauką chodu o protezie. Kolejnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run jest 9-letni Edgar z okolic Krakowa, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości.

Dzięki nowej ortezie i rehabilitacji będzie mógł walczyć o zdrowie i sprawność. 18-letnia Helena urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziś, dzięki wytrwałości i ciągłej rehabilitacji, trenuje koszykówkę na wózkach w klubie w Poznaniu. W ramach Poland Business Run 2023 otrzyma nowy, dobrze dopasowany wózek sportowy, który pozwoli jej realizować pasje.

Środki z opłat startowych biegaczy pozwolą Fundacji Poland Business Run zorganizować również dwa wyjazdy rehabilitacyjne – dla osób po amputacji w Gdańsku i dla beneficjentek po mastektomii w Krakowie. Łącznie w tej chwili zostały potwierdzone dofinansowania dla 94 osób, a kolejne wnioski o wsparcie są już rozpatrywane.

Znów pobiegną w Krakowie

Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie. Każdy z 9 tysięcy zawodników, połączonych w 5-osobowe zespoły, zmierzy się z dystansem 3,6 km. Start imprezy nastąpi o godz. 10:00. Uczestnicy rozpoczną bieg na deptaku al. 3 Maja, na wysokości Stadionu Miejskiego im. H. Reymana, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń.

Po zawodach biegacze zaproszeni są na piknik do Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, miejsce na wspólne zdjęcia i food trucki. Odbędą się też biegi dla dzieci na krótkich dystansach, a każdy z najmłodszych uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Także wirtualnie

Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie. Należy to zrobić 3 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Organizatorzy dopuszczają także mierzenie czasu za pomocą zegarka sportowego oraz bieg na bieżni stacjonarnej.

Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www.pbr.pl. Nie trzeba się logować, tylko kliknąć przycisk “Dodaj wynik”, który pojawi się w dniu wydarzenia. Gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej sztafety ukończą bieg i prześlą swoje wyniki, drużyna znajdzie się w klasyfikacji generalnej.

W tym roku po raz pierwszy w ramach Poland Business Run każdy biegacz, oprócz tradycyjnego medalu, otrzyma również medal w formie tokenu NFT.

Pomagaj Bardziej

Osoby, które nie biorą udziału w zawodach, również mogą pomóc potrzebującym. W ramach akcji Pomagaj Bardziej można przekazać dowolną kwotę za pomocą opcji “Przelew na telefon” w aplikacji bankowej na numer Fundacji Poland Business Run: 519 815 815. Firmy mogą również wpłacać darowizny poprzez przelew tradycyjny na stronie Fundacji, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji charytatywnej. Liczy się każda złotówka, bo zebrane środki pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób.

Źródło: Poland Business Run