Odzież do biegania na jesień. Joggingowe must have

Aktywność fizyczna to podstawa dobrego samopoczucia. Ruch, szczególnie ten wykonywany na świeżym powietrzu, poprawia koncentrację i wprawia w dobry nastrój. Wszystko dlatego, że podczas aktywności fizycznej wytwarzają się endorfiny. Nadchodząca jesień wcale nie oznacza, że trzeba zrezygnować z aktywności na zewnątrz, np. joggingu. Wystarczy odpowiednio się do nich przygotować. Jaki strój do biegania sprawdzi się jesienią? Poznaj joggingowe must have!

Damskie ubrania do biegania na jesień – zacznij od góry

Kompletowanie odzieży do biegania na jesień zacznijmy od górnych partii. Podstawą joggingowej garderoby jest oczywiście koszulka termiczna. Bardzo ważne jest, żeby była termoaktywna, tylko wtedy poradzi sobie z odprowadzaniem wilgoci i skutecznie ochroni organizm przed – z jednej strony – przegrzaniem, z drugiej – wychłodzeniem. Jesienią można nosić nie tylko koszulki z krótkim rękawem, ale też z długim. Warto wybierać modele, które dobrze przylegają do ciała, wtedy komfort noszenia będzie większy. W stroju do biegania jesienią powinna znaleźć się też bluza. Optymalne rozwiązanie to rozpinana bluza polarowa z kapturem. Polar miło otuli ciało i dobrze ochroni przed chłodem.

Odzież do biegania jesienią – co założyć na dół?

Co najlepiej sprawdzi się w roli dolnej partii stroju do biegania jesienią? Oczywiście długie legginsy. Najlepiej sięgać po modele pokryte powłoką Dry Active Plus (taką powłoką jest pokryta odzież sportowa Tchibo). To właśnie dzięki niej materiał jest w stanie skutecznie odprowadzać wilgoć z ciała i szybko schnąć. Ważne, żeby legginsy były wykonane z elastycznego materiału, który idealnie dopasuje się do ciała, zapewniając przy tym swobodę ruchów. Dobrze też zadbać o to, by legginsy miały jedną lub dwie kieszenie, wtedy będzie gdzie schować np. telefon.

Damska odzież do biegania na jesień – co jeszcze może się przydać?

Jesienna aura lubi płatać figle, dlatego podczas joggingu warto pomyśleć o ochronie przed wiatrem i deszczem. Dobrze jest zawsze mieć przy sobie lekką kurtkę przeciwdeszczową, której konstrukcja pozwala zwinąć ją do niewielkich rozmiarów i schować np. do kieszeni. Model powinien mieć kaptur z regulacją obwodu i sznurek ściągający u dołu. Dzięki tym rozwiązaniom, łatwo będzie dopasować fason do sylwetki. Taka kurtka to doskonała ochrona przed niespodziewanym deszczem czy porywistym wiatrem.

Podsumowując: na co należy zwrócić szczególną uwagę, kompletując damską odzież do biegania na jesień? Kluczowe jest to, żeby wszystkie elementy garderoby były wykonane z ciepłych, a jednocześnie łatwo odprowadzających wilgoć z organizmu materiałów. Warto pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu się na wypadek deszczu lub silnego wiatru.

artykuł sponsorowany