PHO3NIX Kids Maraton. Dzieci będą biegać w przeddzień 21. Poznań Maratonu

PHO3NIX Kids Maraton – pod takim szyldem 15 października, czyli w przeddzień 21. Poznań Maratonu na Placu Św. Marka odbęda się biegi dla dzieci. W programie imprezy zmagania na pięciu dystansach od 100 do 800 metrów. Start zapisów na to wydarzenie organizatorzy zaplanowali na czwartek, 15 września. 

PHO3NIX Kids Maraton to biegowa impreza dla dzieci w wieku do 12 lat. Młodzi zawodnicy, kończąc swoje zmagania, będą mieli okazję przebiec przez metę przygotowaną dla startujących w 21. Poznań Maratonie, który odbędzie się 16 października.

– Każdy z uczestników imprezy ma szansę poczuć się podczas niej jak prawdziwy maratończyk, choć dystanse, które przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników nie są dłuższe niż 800 metrów. Liczy się jednak zapał do biegania i radość, która płynie z rywalizacji – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21. Poznań Maratonu.

Zapisy na PHO3NIX Kids Maraton ruszą w czwartek, 15 września na stronie marathon.poznan.pl. Pakiet startowy kosztować będzie jedynie 10 złotych. W jego skład wchodzić będzie medal, koszulka T-shirt, worek oraz upominek. Limit uczestników wynosić będzie 100 osób na każdy bieg. Oznacza to, że w imprezie weźmie udział maksymalnie 500 młodych adeptów biegania.

Pięć dystansów do wyboru

W tym roku dzieci będą startowały na pięciu dystansach. Najkrótszy, około 100 metrowy pokonają dziewczynki i chłopcy urodzone w 2018 roku i młodsze. Będzie to bieg razem z rodzicami.  200 metrów czeka na pięcio i sześciolatków, a dystans równy jednej pętli lekkoatletycznej bieżni pokonają siedmio i ośmiolatkowie.

Około 500 metrów do pokonania będą miały dzieci w wieku 9-10 lat a najstarsi urodzeni w latach 2011-2010 pobiegną na dystansie około 800 metrów. Wszyscy na mecie otrzymają efektowne medale.

– Cieszę się że wspólnie z 21. Poznań Maratonem będziemy mogli realizować szlachetną misję popularyzowania sportu wśród dzieci. Jesteśmy głęboko przekonani że sport jest integralnym elementem rozwoju młodego człowieka. Aktywność sportowa może być remedium na wiele problemów współczesnej młodzieży. W Poznań Maratonie znajdujemy partnera, który nie tylko podziela nasze przekonania o rozwijającej funkcji sportu, ale gotowy jest by wspólnie służyć kolejnemu pokoleniu, chcącemu rozwijać swe sportowe pasje – mówi Wojciech Kruczyński z Fundacji PHO3NIX.

Fundacja PHO3NIX dla dzieci

Fundacja PHO3NIX została założona w 2020 roku przez polskiego biznesmena i filantropa Sebastiana Kulczyka. Organizacja wspiera dzieci na drodze do sportowego sukcesu. Jej wizją jest stworzenie światowego dziedzictwa, w którym sport i aktywność są integralną częścią rozwoju osobistego wszystkich młodych ludzi, budując poczucie celu, dążenia do niego i stwarzania możliwości, które są wzmacniane na przestrzeni pokoleń.

Źródło: POSiR, red

fot. Adam Ciereszko