W „Biegowych Podcastach” rewelacyjna Emilia Mazek

Wczoraj do studia „Biegowych Podcastów” przyszła Emilia Mazek, biegaczka-amatorka, która w ubiegłą sobotę finiszowała jako druga na 7. adidas Nocnym Półmaratonie Praskim z nowym, rewelacyjnym rekordem życiowym 1:14:55. Opowiedziała nam, jak doszła do tak wysokiej dyspozycji łącząc bieganie z pracą na etacie w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu. Zdradziła również, jakie ma plany związane ze startem w 44. Maratonie Warszawskim. 

Słuchaj podcastu:

Bohaterką dwudziestego czwartego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Emilia Mazek. To 29-letnia zawodniczka, która od ponad 2 lat trenuje pod okiem trenera Janusza Wąsowskiego. W rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem wspominała sobotni bieg, podczas którego uzyskała swój nowy rekord życiowy 1:14:55. Poprzedni pobiła o prawie 3 minuty! Przyznała, że stając na starcie półmaratonu nie sądziła, że uzyska taki wynik.

– Dla mnie to było zaskoczenie duże. No szok! Nie wiedziałam, że jestem gotowa na takie szybkie bieganie. Trener wiedział, nastawiał mnie, że mam tak pobiec na 1:15-1:16. Niby potakiwałam, że tak, pobiegnę, okej, każda piątka w 18 minut, ale myślałam, że może wytrzymam pierwszą piątkę, drugą, trzecią… ale nie wierzyłam, że mi się uda – mówiła Emilia Mazek w studiu.

Szerzej o biegaczce z Warszawy usłyszeliśmy na początku tego roku, gdy w kwietniu ukończyła maraton w Wiedniu z rewelacyjnym czasem 2:44.06. Już za 3 tygodnie postara się poprawić ten wynik na trasie 44. Maratonu Warszawskiego. W jaki rezultat celuje? Koniecznie wysłuchajcie naszego podcastu!

Z naszej rozmowy dowiecie się również, jakie są sportowe marzenia Emilii Mazek i jak wygląda jej przedstartowy dzień oraz w jaki sposób łączy mocne treningi z pracą w Sklepie Biegacza.

Zapraszamy do wysłuchania tej inspirującej rozmowy w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts.

Od biegaczy dla biegaczy

„Biegowe Podcasty” to cykl rozmów z ciekawymi gośćmi – ekspertami, sportowcami, organizatorami imprez biegowych.  Rozmawiamy z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które są przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy.

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

red