Oto skład reprezentacji Polski na World Athletics Relays Bahamy24

Blisko trzydzieścioro zawodniczek i zawodników powołał Polski Związek Lekkiej Atletyki do reprezentacji kraju na imprezę World Athletics Relays na Bahamach.  Zawody będące kwalifikacjami olimpijskimi odbędą się w dniach 4-5 maja. – Traktujemy ten start priorytetowo, poprzedzi go dwutygodniowe zgrupowanie na Florydzie – mówi Aleksander Matusiński, trener kobiecej sztafety 4 x 400 metrów.

Do startu w Nassau zakwalifikowało się wszystkie pięć polskich sztafet. Na dalekie Bahamy oraz wcześniejszy obóz na Florydzie pojadą między innymi Ewa Swoboda, Marek Zakrzewski, Kajetan Duszyński, Marika Popowicz-Drapała, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek.

Jak podkreśla trener żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów Aleksander Matusiński wszystko w najbliższych tygodniach będzie podporządkowane kwalifikacji olimpijskiej.

fot. Tomasz Kasjaniuk/ PZLA

Zawody na Bahamach traktujemy ze wszech miar priorytetowo. Najpierw lecimy na dwutygodniowe zgrupowanie aklimatyzacyjne organizowane w Miami, tak aby odpowiednio przygotować się do startu w innej strefie czasowej oraz warunkach klimatycznych. Ośrodek, do którego się udajemy wygląda imponująco. Mam nadzieję, że dobre warunku treningowe oraz logistycznie przyczynią się do sukcesów w Nassau i wszystkie sztafety znajdą się w czołowej „14” co da im przepustkę do Paryża – mówi Aleksander Matusiński, trener żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów.

Szkoleniowiec przypomina, że pierwszy raz w historii rywalizacja podczas World Athletics Relays ma tak wysoką stawkę.

W poprzednich latach zawody w Nassau i ogólnie World Athletics Relays, nie miały dla sztafet tak ogromnego znaczenia jakim jest kwalifikacja olimpijska. Wtedy startowaliśmy w nich dwa dni po podroży. Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej – przyznaje trener kadry.

Szósta edycja World Athletics Relays odbędzie się na Thomas Robinson Stadium w Nassau – stolicy Bahamów – 4 i 5 maja.

Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Pełne składy polskiej reprezentacji

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk/PZLA