Zapisy na mityng 1MILA w Poznaniu tylko do dzisiaj

Poznańska „1MILA – mityng lekki i atletyczny” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 25 września na stadionie POSiR Golęcin. Każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i poczuć się jak gwiazda lekkiej atletyki, a także spotkać się z gwiazdami sportu, m.in. Marcinem Lewandowskim. Zapisy trwają tylko do środy, 21 września. 

1MILA – mityng lekki i atletyczny to jedyna taka impreza w Polsce, na której amatorzy mogą wystartować na bieżni i poczuć się jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym. Otrzymują imienny numer startowy, są imiennie wyczytywani na start, a na koniec biegną w blasku stadionowych jupiterów. Profesjonalną oprawę mityngu dopełnia komentarz sportowy Tomasza Smokowskiego na żywo oraz stadionowy doping kibiców.

W tym roku biegacze mają do wyboru aż cztery konkurencje: Lekką Piątkę (5km), 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), Sztafety 4x400m oraz bezpłatne Biegi Dzieci.

„Lewy” i spółka

Mityng 1MILI to także okazja do spotkania i pobiegania z gwiazdami sportu. Na imprezie w Poznaniu obecny będzie Ambasador 1MILI, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec – Marcin Lewandowski, który niedawno ogłosił zakończenie swojej zawodowej kariery sportowej.

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej promuje bieganie na stadionie. Jestem z 1MILĄ od zawsze i cieszę się, że to właśnie tu będę mógł pożegnać się ze swoimi kibicami – mówi Marcin Lewandowski. – Jak na każdym mityngu, będę tu dla Was dawał z siebie wszystko. Przygotowuję wykład motywacyjny, będę startował poszczególne serie biegów, dekorował Was na podium, dawał rady przedstartowe, a dla zwycięzców konkursu poprowadzę też osobistą rozgrzewkę lekkoatletyczną – zapowiada.

Na imprezie obecne będą także wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki, Stypendyści I edycji Programu „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch: Maria Jarosińska, Lena Suchowolak, Tomek Bajraszewski i Mateusz Śmiertka. To jedni z najlepszy polskich biegaczy młodego pokolenia. Warto zaznaczyć, że to także beneficjenci wsparcia, które przekazują uczestnicy mityngu 1MILI. To właśnie m.in. z cegiełek charytatywnych zbieranych w trakcie zapisów na imprezę, fundowane są stypendia „Wybiegaj w Przyszłość”.

Moc atrakcji

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa EXPO, a w niej m.in. wyjątkowa strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, Milowa Akademia Biegowa, czyli spotkania z gwiazdami i ekspertami, pyszna strefa Żabki, mobilny showroom Garmina z możliwością przetestowania najnowszych smartwatchów oraz strefa relaksu z foodtruckami, leżakami i sesjami rozciągania dla biegaczy. Będę organizowane także liczne konkursy dla uczestników z nagrodami takimi jak np. smartwatch Garmin Forerunner 55.

Źródło: 1MILA

fot. Sportografia.pl