5 Mil przez warszawskie Włochy. Trasa kręta jak wąż

6 listopada na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy odbędzie się druga edycja zawodów biegowych na nietypowym, 5-milowym dystansie (około 8 kilometrów). Na biegaczy czekać będzie kręta trasa ze startem przy urzędzie dzielnicy i metą w Parku ze Stawem Koziorożca. 

Zawody rozpoczną się w niedzielę, 6 listopada o godzinie 11:00. Weźmie w nich udział maksymalnie 600 uczestników, którzy będą mieli maksymalnie 70 minut, aby pokonać dystans 5 mil, czyli około 8 kilometrów. Trasa poprowadzi przez ulice i uliczki dzielnicy Włochy i będzie niezwykle kręta. Bieg zakończy się przy malowniczym Stawie Koziorożca.

– Taka trasa to dobra okazja dla tych, co przed ostrym ściganiem lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane. Umiejętność “brania zakrętów” i pewność co do przebiegu trasy pomoże ukraść cenne sekundy walczącym o podium. Kto nie widzi siebie w czołówce, będzie miał okazję spędzić aktywnie czas, dbając o swoją formę i zwiedzając Dzielnicę Włochy od podszewki – podkreślają organizatorzy.

W ubiegłym roku we Włochach najszybszy okazał się Ukrainiec Oleh Kovalchuk z czasem 24:57, a wśród pań triumfowała Maggie Kraszpulska z wynikiem 30:20.

Zapisy otwarte

Aby wziąć udział w biegu, należy dokonać rejestracji online na stronie b4sportonline.pl. Opłata startowa wynosi 50 zł (w dniu wydarzenia 60 zł), natomiast osoby powyżej 70. roku życia i starsze oraz osoby niepełnoletnie są zwolnione z opłat. W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę techniczną i imienny numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal i wodę. Organizator zapewnia depozyt i przebieralnie.

Źródło: Fundacja Run Vegan