Mały Bruno potrzebuje pieniędzy, aby walczyć z nowotworem. Biegacze wkraczają do akcji

W najbliższą niedzielę, 9 października na Stadionie Leśnym w Kielcach odbędzie się bieg charytatywny „RUN bRUNio RUN – 6setka dla Brunia”. Biegacze spróbują wspólnie pokonać dystans 600 km. Jeśli to zrobią, sponsorzy wpłacą pieniądze na leczenie niespełna dwuletniego chłopca, który zmaga się z nowotworem złośliwym siatkówki. Aby wygrać z chorobą Brunio potrzebuje aż 600 tysięcy złotych. 

Niespełna dwuletni Bruno Grzybowski od półtora roku walczy z groźnym siatkówczakiem obuocznym. Leczenie odbywa się w klinice w Lozannie, a jego koszty są bardzo wysokie. Choroba wymaga poddawania chłopca kontrolom przez następne 4-5 lat. Malec narażony będzie także na kolejne wznowy.

Koszt leczenia trwającego kilka lat to także dojazdy i pobyty w klinice, co przekracza możliwości rodziców dziecka. Szacunkowa kwota, jaką pochłonie kuracja to 600 tysięcy złotych. Na portalu zrzutka.pl założona została zbiórka internetowa, w której każdy może dołożyć własną cegiełkę do wyleczenia Bruna.

Biegacze pomagają. Ty też możesz

Dla rozkręcenia zbiórki rodzice zdecydowali się wspólnie z przyjaciółmi zorganizować charytatywny bieg „RUN bRUNio RUN”. Dlaczego wybrali właśnie taką nazwę?

– Zależało nam, aby  miała symboliczne znaczenie. Inspiracji dostarczył nam klasyk – Forrest Gump i słynne hasło z filmu – „Run, Forrest, Run!”Symbol – walki, uporu, dążenia do celu za wszelką cenę, pokonywania przeszkód na przekór wszystkiemu – to właśnie nasz cel. Doskonale pasuje do tego z czym zmaga się nasz mały wojownik Brunio, z czym zmagamy się my – tłumaczą rodzice Bruna.

Bieg odbędzie się na Stadionie Leśnym w Kielcach już w przyszłą niedzielę, 9 października o godzinie 10:00. Będzie miał charakter sztafety, której uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać łącznie co najmniej 600 kilometrów. Symboliczne pakiety startowe kosztują jedynie 10 złotych, ale oczywiście każdy może zasilić konto zbiórki dowolną kwotą. Na uczestników czekać będą różne atrakcje, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

– Zapraszamy Wszystkich, którzy poczuli się zainspirowani do wspólnego biegu dla Brunia. Wspólnie uda nam się dotrzeć do celu!  Wierzymy w to – zgodnie podkreślają Paweł i Ola, rodzice 2-latka.

Pobiegną z Warszawy do Kielc

W nagłośnieniu zbiórki na leczenie Bruna chce pomóc również dwóch kielczan – Mateusz Kasprzyk i Dariusz Jakubczyk. Aby to zrobić, chcą przebiec 180 kilometrów trasą z Warszawy do Kielc. Obaj biegacze nie porywają się z motyką na księżyc. W przeszłości wspierając małą Hanię Terlecką pokonali biegiem drogę z Krakowa do stolicy województwa świętokrzyskiego.

– Chcemy pomóc w nagłośnieniu tej zbiórki. 180 kilometrów to duży wysiłek, ale jest niczym w porównaniu z walką chłopca i jego rodziców. Jakoś damy radę. Zachęcamy wszystkich do wspierania konta zbiórki. Trasę planujemy pokonać z 8 na 9 października, aby dotrzeć do Kielc w trakcie biegu na Stadionie Leśnym – mówi Mateusz Kasprzyk cytowany przez portal cksport.pl

red