Marek Plawgo opowie o najważniejszych aspektach młodego sportowca

Najważniejsze aspekty sportowej kariery – to temat, który zostanie poruszony podczas ostatniego warsztatu edukacyjnego organizowanego w ramach programu „Wybiegaj w Przyszłość” z udziałem Marka Plawgo, rekordzisty kraju w biegu na 400 m przez płotki. Spotkanie online odbędzie się 3 listopada o godzinie 19:00 w serwisach YouTube i Facebook.  

Diabeł tkwi w szczegółach! Warto mieć świadomość tego, co młodych sportowców może spotkać podczas sportowej kariery już od początku jej trwania. Taka wiedza pozwala ukierunkować myślenie o swojej przyszłości, wskazać najważniejsze obszary, poszerzyć perspektywę oraz uchronić przed błędami.

Kariera młodego lekkoatlety okiem Marka Plawgo

Dobrze znać teorię, ale bezcenna jest wiedza przekazywana przed praktyka. Gościem podczas wirtualnego warsztatu, który odbędzie się 3 listopada będzie Marek Plawgo, rekordzista Polski na 400 m przez płotki, medalista Mistrzostw Świata.

– To ogromny zaszczyt móc po zakończeniu kariery dzielić się swoim doświadczeniem. Praktyczne wskazówki zwrócą uwagę zarówno sportowcom, rodzicom jak i trenerom jakie są ważne aspekty kariery. Nie wszystko da się przewidzieć, ale słuchając praktyków, wielu błędów można uniknąć, usprawnić pewne procesy, uświadomić, zainspirować – o to chodzi! Nie ma gotowych rozwiązań, ponieważ ilu sportowców i trenerów, tyle szkół, doświadczeń i dróg do sukcesu – dlatego warto mieć jak najszerszy pogląd na wszystkie aspekty, by znaleźć swoją ścieżkę – mówi Marek Plawgo.

Podczas rozmowy mistrz opowie o tym, co uważa za najważniejsze w karierze sportowej oraz odniesie się do swojej sylwetki za młodu. Warsztat będzie prowadzony przez znakomitego dziennikarza Tomasza Smokowskiego.

Będzie to ostatnie spotkanie w ramach pierwszej edycji programu „Wybiegaj w Przyszłość”. W ciągu roku odbyło się siedem warsztatów wirtualnych i jeden stacjonarny podczas mityngu 1 Mila, w którym uczestniczyło ośmioro stypendystów programu.

– Młodzi lekkoatleci, rodzice oraz trenerzy mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu dietetyki, psychologii, przedsiębiorczości, social mediów, posłuchać wybitnych sportowców. Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością – to cieszy, ponieważ obawialiśmy się, że będzie trudność z przekonaniem młodzieży do zdobywania wiedzy po szkole. Jednak okazuje się, że ich pasja jest tak silna, że chcą się rozwijać nie tylko pod kątem fizycznym, ale także mają świadomość swojej przyszłości i korzyści, jakie niesie za sobą sportowa kariera. Taki obraz sportowców chcemy budować i to się udaje – z dumą mówi Paulina Kalinowska, koordynatorka Programu „Wybiegaj w Przyszłość”.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w czwartek 3 listopada 2022 r. o godz. 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil Wybiegaj w Przyszłość na Facebooku i włączyć transmisję na żywo. W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach U16 i U18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Inicjatywę powołała do życia Fundacja Zdrowy Ruch – twórca imprezy 1 MILA oraz projektów Liga Biegowa i Stadiony Przyjazne Biegaczom.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. w nagłówku Andrzej Olszanowski