Ostatnie dni zapisów na RUNbertów. Bieg już w niedzielę

Na biegających od święta i tych, którzy biegają na okrągło czeka 10. jubileuszowa edycja Biegu Rembertowa – Runbertów. Zawody rozpoczną się w niedzielę, 16 października o godzinie 12:15. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci. Limit uczestników wynosi 700 osób w tym 200 w biegach dla najmłodszych. Zapisy internetowe trwają tylko do 13 października!

Nieprzerwanie od 2013 roku na ulice Rembertowa wybiegają setki biegaczy, żeby zmierzyć z 5 km atestowaną trasą. Nie inaczej będzie i tym razem, co nie oznacza jednak, że wszystko odbywa się „po staremu”. Po trzech latach przerwy start i meta zmagań wracają na teren Akademii Sztuki Wojennej. W tym miejscu znajdować będzie się też biuro zawodów. Miejsce rozpoczęcia biegu pozwoli ponownie nawiązać do wojskowego charakteru dzielnicy.

Można się przetrzeć

Impreza jest dobrym przetarciem przed listopadowymi biegami na 5 i 10 km z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zdaniem maratończyka Jakuba Nowaka i rekordzisty trasy (14:43 z 2018 roku) można tu powalczyć o dobre rezultaty.

– Bieg Runbertowa wygrywałem w 2016 i 2018 roku. Zawsze podobała mi się atmosfera tego biegu. Moje ostatnie lata to były różne powroty na ścieżki biegowe, ale ten wynik uważam za całkiem przyzwoity, choć był daleki od rekordu życiowego. Jak na samotny bieg to był to jednak dobry prognostyk przed listopadowymi startami – wspomina Jakub Nowak, który w tym roku nie weźmie udział w imprezie, gdyż jest zabiegany sprawami organizacyjnymi przed Niepodległą 5 na PGE Narodowym.

Dla uczestników RUNbertowa Jakub Nowak przygotował jednak niespodziankę. Zwycięzcy klasyfikacji open z miejsc 1-3 oraz najlepszy biegacz i biegaczka w każdej z kategorii otrzymają pakiet na Niepodległą Piątkę. Pozostali mogą liczyć na promocyjną opłatę startową uprawniającą do biegu, który odbędzie się 6 listopada wokół PGE Narodowego.

Bohaterowie są zmęczeni

Większość zwycięzców poprzednich edycji w niedzielę niestety nie przyjedzie do Rembertowa. Jedni narzekają na urazy, inni odpoczywają po kolejnych zawodach, lub wybrali starty na dłuższych dystansach. Honoru triumfatorów poprzednich edycji bronić będą Diana Dawidziuk-Gosk, która była pierwsza w 2015 roku z czasem 19:13 oraz Anna Łapińska, która wygrywała w 2018 roku z wynikiem 17:51.

– Nie był to rezultat, z którego jestem dumna, ale wtedy dopiero zaczynałam przygodę z biegami ulicznymi i przymknę na niego oko. Trasa w Rembertowie jest całkiem fajna, ma faktycznie trochę zakrętów co może sprawia że nie jest tak łatwa jak np. podczas Biegu Ursynowa, ale przez to nie jest też nudna. Najważniejsze, że jest bardzo płasko – ocenia Diana Dawidziuk-Gosk, która na 5 km posiada rekord życiowy 17:56.

– Ostatnio treningi zaczęły wychodzić mi ładnie. Nie wiem jeszcze, ile mi to dało, bo ostatni czas był bardzo wymagający i jest nadal. Ale myślę, że przy dobrej trasie powinnam po biegać szybciej niż wtedy. Pamiętam, że 4 lata temu była bardzo ładna słoneczna pogoda i liczę, że taka znów dopisze – dodała Anna Łapińska, wykładowczyni na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Kto najszybszy w Rembertowie?

Oprócz klasyfikacji open kobiet i mężczyzn wyłoniony zostanie też najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Rembertowa, prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa czy najszybszy student i pracownik Akademii Sztuki Wojennej.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w budynku klubu Akademii Sztuki Wojennej przy al. gen. Antoniego Chruściela „Montera” 103. Czynne będzie w sobotę 15 października w godzinach 15-18, oraz w niedzielę w godzinach 9-12:15.

Źródło: AZS Warszawa

fot. sportografia.pl