Oto medal 32. Biegu Niepodległości. Do startu szykuje się już ponad 7 tysięcy osób

Już 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:11 wystartuje 32. Bieg Niepodległości. To ostatni w tym roku bieg organizowanej pod hasłem „Zabiegaj o Pamięć” Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Dziś organizatorzy prezentują wzór medalu, który zostanie wręczony uczestnikom na mecie.

Medal dla każdego

Wolność to synonim niepodległości. Właśnie taką symbolikę niesie ze sobą tegoroczny wzór pamiątkowego medalu dla uczestników 32. Biegu Niepodległości. Ma kształt konturów mapy Polski, nad którą unosi się z majestatycznie rozłożonymi skrzydłami orzeł w koronie.

Złoty kolor krążka podkreśla walory estetyczne i współgra z całością projektu, a liczne uwypuklenia o geometrycznych kształtach tworzą ciekawą grę światłem. Na awersie i rewersie znajdują się informacje dotyczące daty i miejsca imprezy.

– Piękny, efektowny medal z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla każdego, kto przekroczy metę tegorocznego biegu. Ty również możesz go mieć, nie zwlekaj i zapisz się już dziś – zachęcają organizatorzy biegu.

Zapisy na 32. Bieg Niepodległości są cały czas prowadzone na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. W zawodach może wziąć udział każdy w dobrym stanie zdrowia, kto w dniu  zawodów ma ukończone 15 lat. Aktualnie pakiet startowy bez koszulki kosztuje 90 złotych.

Podczaj rejestracji  istnieje możliwość zakupu białej bądź czerwonej koszulki w cenie 39 złotych. Organizatorzy liczą, że 11 listopada podczas biegu ubrani w nie zawodnicy stworzą wielką biało-czerwoną flagę. Jak co roku, na starcie zostanie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Chwilę później, punktualnie o godzinie 11:11 odbędzie się bieg główny na dystansie 10 kilometrów.

Fani nordic walking również nie będą zawiedzeni. Dla nich przewidziany jest dystans 6,5 kilometra. Zmagania odbędą się zaraz po zakończeniu głównego dystansu.

Na trzy tygodnie przed imprezą swój udział w zawodach zadeklarowało już ponad 7 tysięcy biegaczy.

11-ego biegamy od małego

32. Bieg Niepodległości w Warszawie to okazja, by zarażać pasją do sportu także młode pokolenie. Z tej okazji odbędzie się Mila Niepodległości, na symbolicznym dystansie 1918 metrów. To rywalizacja adresowana do dzieci w wieku 10-14 lat. Na bieg można zapisać dzieci korzystając ze strony rejestracji.

Koszt uczestnictwa wynosi 39 zł. Uczestnicy Mili Niepodległości również mają możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kolorze czerwonym lub białym.

– To jedyna w swoim rodzaju okazja do nauki patriotyzmu, ale i dobrej zabawy w sportowym duchu. Bieg odbędzie się w tym samym miejscu, w którym pobiegną dorośli uczestnicy. Start przewidziano na godzinę 10:00, a więc przed biegiem głównym – informują organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski i Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

Kiedy odbiór pakietów startowych?

Pakiet startowy na 32. Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie w dniach 8-10 listopada w godzinach od 12:00 do 20:00. W dniu biegu, w godzinach od 8:00 do 10:00 biuro zawodów będzie czynne wyłącznie dla uczestników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski