Ruszyła rekrutacja do ASICS FrontRunner. Do drużyny dołączy 200 pasjonatów ruchu

Dzisiaj w 30 krajach na świecie, w tym w Polsce, wystartowała rekrutacja do drużyny ASICS FrontRunner. Japońska marka planuje, że wyłoni 200 nowych osób, których pasją jest ruch i aktywność fizyczna. Nabór potrwa do 9 lutego.

ASICS już przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych dołączeniem do społeczności, która skupia entuzjastów ruchu. Rekrutacja prowadzona jest na tej stronie internetowej.

Oprócz formularza rejestracyjnego można na niej znaleźć więcej informacji na temat projektu m.in. sylwetki członków drużyny oraz przygotowane przez nich blogowe wpisy i recenzje sprzętu biegowego.

– W projekcie ASICS FrontRunner nie chodzi wyłącznie o wygrywanie zawodów. Celem nadrzędnym jest inspirowanie się i wspieranie siebie, aby żyć i dzielić się filozofią ASICS polegającą na osiągnięciu „Zdrowego umysłu w zdrowym ciele” poprzez ruch – mówi Zuzanna Bieńczak, ASICS FrontRunner Community Manager w Polsce.

Stosunek FrontRunnerów do sportu dobrze ilustruje przykład syna, który pokonał maraton wspólnie ze swoją mamą na wózku inwalidzkim.

Niezwykła była również szalona biegowa przygoda, w której 10 członków drużyny z kilku krajów w 10 dni pokonało dystans 420 kilometrów z Londynu do Paryża. Oznacza to, że codziennie pokonywali jeden maraton, a ostatni 14 kwietnia na trasie ubiegłorocznego Schneider Electric Paris Marathon, którego partnerem jest firma ASICS.

Drużyna ASICS FrontRunner powstała w 2010 roku. Skupia osoby o różnej charakterystyce. Od stawiających pierwsze biegowe kroki, przez zaawansowanych amatorów po trenerów i zawodowców.

Obecnie w 30 krajach na całym świecie do tej ekipy należy ponad 700 osób, polska drużyna liczy 30 członków.

red