Oto medal Niepodległej Piątki na PGE Narodowym

Organizatorzy drugiej edycji Niepodległej Piątki przedstawili projekt medalu, który trafi do zawodników na mecie. Impreza w randze Otwartych Mistrzostw Polski na dystansie 5 km odbędzie się 6 listopada na pętli dookoła PGE Narodowego w Warszawie.

Tegoroczny medal Niepodległej Piątki ma okrągły kształt. Na jego awersie znajduje się wizerunek orła, biało-czerwonej flaga oraz liczba 5 nawiązująca do dystansu biegu. Na rewersie dominuje logo Fundacji Action Life, która organizuje to wydarzenie.

Szybka trasa, wygodne serie

Trasa listopadowego biegu pozostaje bez zmian. Wciąż będzie wiodła promenadą PGE Narodowego o eliptycznym kształcie. Jedno okrążenie liczyć będzie dokładnie 1015 m. Takich kółek do pokonania będzie pięć. Po drodze uczestnicy nie napotkają podbiegów i progów. Będzie za to płasko i szybko. Organizatorzy liczą, że na tej trasie znów padnie wiele rekordów.

Podobnie jak przed rokiem uczestnicy Niepodległej Piątki będą ruszać na trasę w seriach po około 250 osób. Kolejność wyznaczy tempo – jako pierwsi biegać będą najwolniejsi, a imprezę zamkną dwie fale, w których o medale mistrzostw kraju walczyć będą najszybsi zawodnicy w kraju. Łącznie odzyskanie niepodległości na biegowo świętować będzie ponad 2 tysiące zawodników i zapewne drugie tyle kibiców.

– W przerwach między seriami koncert zagra Ferajna z Hoovera. Będą to 3 wejścia po 20 minut. Zapewniamy energetyczną oprawę muzyczną przez całe wydarzenie. Na mecie finiszującym zawodnikom towarzyszyć będą efekty sceniczne. Za zdjęcia odpowiedzialna będzie Aleksandra Szmigiel, nasza polska perełka fotografii sportowej – mówił nam Łukasz Rossi Rosiek, dyrektor Niepodległej Piątki na PGE Narodowym w wywiadzie na naszym portalu.

Dzieciaki na start

Nowością w programie Niepodległej Piątki będą biegi dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat na dystansach 200, 400 i 1000 metrów. Start pierwszej serii na 400 metrów zaplanowany jest na godzinę 12:00. Start na 400 metrów o 12:10, a młodzież na 1000 metrów pobiegnie o 12:15.

Zapisy na Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym trwają na stronie niepodlegla5.pl. Biegi dla dzieci są bezpłatne, pakiet startowy na bieg główny kosztuje aktualnie 99 złotych.

red