Polak biegnie 1000 km w górach. Chce zebrać pół miliona na dzieci z nowotworami

Ultramaratończyk Szymon Makuch od 15 września biegnie 50 kilometrów dziennie przez Hindukusz, Karakorum i Himalaje. W ramach KarakoRUN 2022 zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla oddziału onkologicznego przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Posłuchaj podcastu 42,195 FM o wyzwaniu KarakoRUN 2022:

Każdy bieg Szymona jest wyjątkowy, bo każdy ma cel charytatywny. Tym razem sportowiec biegnie na rzecz dzieci pod opieką fundacji Herosi, czyli dzieci z oddziału onkologicznego przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Każdego dnia ultramaratończyk pokonuje 50 kilometrów. Trasa biegu wiedzie przez trzy największe łańcuchy górskie na świecie: Hindukusz, Karakorum i Himalaje. Jest to pierwsza na świecie próba pokonania trasy z Chitral przez Gilgit, Skardu aż do Naran – łącznie ponad 1,000 km.

Zbiera na niezwykły mikroskop

Za pieniądze zebrane w internetowej zbiórce zakupiony zostanie mikroskop śródoperacyjny, niezwykle przydatny przy operacjach onkologicznych. Urządzenie to poprawia jakość i precyzję zabiegu, a także pozwala na dotarcie do nawet najmniejszych zmian i usunięcie ich z odpowiednim marginesem.

Aby udało się spełnić cel Szymona i pomóc pacjentom dziecięcego oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, potrzeba 500 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać w internetowej zbiórce https://pomagam.pl/karakorun2022

– Szymon wierzy, że jego zmagania z tą trasa są nieporównywalne ze zmaganiami jakimi musza stawić czoła dzieciaki walczące z nowotworem – mówią organizatorzy zbiórki.

red