Połowa miejsc na Poznański Bieg Niepodległości sprzedana

Trwają zapisy na 7. edycję Biegu Niepodległości RunPoland, który odbędzie się 11 listopada w Poznaniu. Na liście startowej aktualnie jest ponad 2 tysiące uczestników. To połowa z dostępnej puli miejsc. Impreza wyłoni mistrzynię kraju w biegu na dystansie 10 km.

Wcześniej organizatorzy zaprezentowali nową trasę, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W ich ocenie jest szybsza niż poprzednia i powinna pozwolić na uzyskanie dobrych wyników zarówno przez zawodników elity jak i amatorów. Cała trasa rozciągnięta jest na ulicy Grunwaldzkiej z jednym nawrotem na wysokości ul. Cmentarnej. Bieg wystartuje punktualnie o godzinie 11:11.

– Zapowiadają się niesamowite emocje i sportowa rywalizacja. Przede wszystkim taki układ trasy pozwoli na utworzenie wielotysięcznej biało-czerwonej flagi na starcie jak i przez znakomitą większość trasy – podkreśla Artur Kujawiński, organizator biegu.

Wysokości opłaty startowej zależy od kolejność zgłoszeń. Aktualnie za pakiet trzeba zapłacić 93 złote. Zapisy trwają na stronie BiegNiepodleglosci.pl

W 2018 roku właśnie podczas Biegu Niepodległości w Poznaniu padł polski rekord frekwencji w biegu ulicznym. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę do mety zawodów dotarło dokładnie 22 463 zawodników.

red