Ruszyły zapisy na Biegnę dla Niepodległej Wirtualnie. W pakiecie czapeczka biegowa

Organizatorzy białostockiej imprezy Biegnę dla Niepodległej uruchomili zapisy na bieg wirtualny, w którym udział może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się i pokonać 10 km na swojej ulubionej trasie. Nagrodą będzie piękny medal oraz jesienno-zimowa czapeczka.

Bieg wirtualny, wysiłek realny

Biegnę dla Niepodległej Wirtualnie to propozycja dla tych, którzy 11 listopada nie będą mogli przyjechać do Białegostoku na bieg stacjonarny. Udział w wydarzeniu wirtualnym polega na pokonaniu 10 km na wybranej przez siebie trasie. Można biegać o dowolnej porze dnia i nocy. Ważne, aby zmieścić się w wyznaczonych przez organizatora ramach czasowych 11-21 listopada.

– 10 dni to całkiem dużo czasu, aby na sportowo uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. – Bieg wirtualny ma bardzo elastyczną formułę, dlatego dostępny jest praktycznie dla każdego. Tutaj uczestnicy decydują o wszystkim. Czy pobiec rano, w południe czy wieczorem oraz oczywiście na jakiej trasie. Tempo biegu również zależy tylko od nich. Nie muszą pilnować limitów czasowych, bo najzwyczajniej w świecie ich nie ma. Mogą powalczyć o wynik albo bawić się w trakcie marszobiegu. Tutaj najbardziej liczy się sam udział – podkreśla szef imprezy.

Jak wziąć udział?

Pierwszym krokiem jest rejestracja na bieg wirtualny. Formularz z zapisami jest dostępny na stronie zapisy-sts.timing.pl do 21 listopada.

Następnie należy pokonać dystans 10 km rejestrując aktywność np. zegarkiem GPS lub smartfonem. Wyczyn ten trzeba udokumentować np. robiąc zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji sportowej. Należy zadbać, żeby na takim dowodzie ukończenia biegu widoczna była pokonana traasa oraz dystans i uzyskany czas.

Potem pozostaje już tylko wejść na stronę biegnedlaniepodleglej.pl i za pośrednictwem specjalnego formularza przesłać dokumentację do organizatorów. Co istotne, dowody będzie można zgłaszać tylko w terminie między 11 a 23 listopada.

Z nadesłanych wyników organizatorzy stworzą klasyfikację, którą opublikują na stronie biegu. Ponieważ dokonają weryfikacji zgłoszeń, ustalenie kolejności zawodników na wirtualnej mecie może potrwać do końca listopada.

Pakiety zawierające medal, pamiątkowy numer startowy oraz jesienno-zimową czapeczkę dotrą do uczestników najpóźniej do 4 tygodni od momentu przesłania wyników biegu.

Zapisy trwają

Internetowe zapisy na bieg wirtualny już trwają na stronie zapisy-sts.timing.pl. Pakiet startowy kosztuje 69 złotych – w cenie zawarta jest wysyłka pod wskazany adres.

– Do uczestników biegu wirtualnego trafią prawdziwe medale, takie same jak w biegu stacjonarnym. Otrzymają również oryginalne numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po całym wydarzeniu wprost do domu. Do tego w bonusie dołożymy biegową, jesienno-zimową czapeczkę – wylicza Grzegorz Kuczyński.

red