Niepodległa Piątka zorganizuje Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn

Organizatorzy Niepodległej Piątki poinformowali, że Polski Związek Lekkiej Atletyki zezwolił na uzupełnienie programu imprezy o otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn na dystansie 5 km. Najlepsze zespoły zostaną wyróżnione po raz pierwszy w historii. Mistrzowskie medale otrzymają nie tylko zawodnicy z licencjami PZLA, ale również amatorzy. Bieg odbędzie się 6 listopada na pętli wokół PGE Narodowego.

Nie masz licencji PZLA? Nie szkodzi

Na pomysł otwartych mistrzostw Polski drużyn wpadła Fundacja Action-Life, która od ubiegłego roku organizuje Niepodległą Piątkę. Pismo z propozycją klasyfikacji zespołowej trafiło do PZLA na początku września. Odpowiedź przyszła dopiero wczoraj. Okazuje się, że jest pozytywna.

– Polski Związek Lekkiej Atletyki przychylił się do wniosku naszej fundacji i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski Drużyn w biegu na 5 km – informuje Łukasz Rosiek, wiceprezes Fundacji Action-Life. – Podczas wydarzenia rozdamy w sumie aż 18 kompletów medali Mistrzostw Polski! Łącznie do zawodników trafi aż 60 takich krążków. Także jest o co walczyć. Mistrzostwa kraju mają charakter otwarty, dlatego medal mistrzowski ma szansę zdobyć każdy, nie trzeba posiadać licencji PZLA – podkreśla.

W ramach otwartych Mistrzostw Polski Drużyn zostanie rozegranych 6 klasyfikacji. Osobno dla kobiet, mężczyzn oraz MIX dla zawodników, zawodniczek i klubów z licencjami PZLA. Oddzielne trzy klasyfikacje będą prowadzone dla amatorów (biegaczy i biegaczek) i zespołów nieformalnych.

W przypadku rywalizacji indywidualnej liczyć będą się sumy 3 czasów najszybszych zawodników i zawodniczek reprezentujących jeden klub. W klasyfikacji mieszanej o kolejności przesądzi suma czasów 2 zawodniczek i 2 zawodników. Najlepsi biegacze oraz kluby i zespoły otrzymają medale Mistrzostw Polski.

– W klasyfikacji klubów brane będą pod uwagę tylko te, które posiadają aktualne licencje zawodnicze i klubowe wydawana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Z kolei w przypadku drużyn nieformalnych pod uwagę brane będą zespoły, których członkowie przy zgłoszeniu w rubryce klub podali identyczną nazwę np. Pszczółki, Biegające Miśki. Klasyfikacje się nie dublują – zaznacza Rosiek.

Z naszym kodem tańszy pakiet

Podobnie jak przed rokiem Niepodległa Piątka na PGE Narodowym odbędzie się w randze otwartych Mistrzostw Polski w biegu kobiet i mężczyzn. Osoby już zgłoszone poprzez stronę niepodlegla5.pl mogą dokonać jeszcze korekty zgłoszenia w profilu zawodnika poprawiając lub uzupełniając nazwę klubu, zrzeszenia, grupy nieformalnej, aby zostać uwzględnionym w klasyfikacji drużynowej.

Internetowe zapisy na Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym trwają na stronie niepodlegla5.pl. Biegi dla dzieci są bezpłatne, pakiet startowy na bieg główny kosztuje aktualnie 99 złotych.

Jeżeli się jeszcze nie zapisałeś, możesz skorzystać z promocji na pakiet startowy. Oferta ważna tylko do 24 października. Wyślij maila na adres: kontakt@niepodlegla5.pl w tytule wpisując #biegowe.pl, a w odpowiedzi otrzymasz 24% kod rabatowy na pakiet startowy.

red