Ułan na medalu Biegu Niepodległości w Poznaniu

Na biegaczy, którzy w tym roku dotrą do mety Poznańskiego Biegu Niepodległości czekać będzie pamiątkowy medal, na którym znajdzie się wizerunek ułana, żołnierza jazdy lekkiej kawalerii polskiej. Na rewersie wygrawerowane jest motto tegorocznej edycji imprezy „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Bieg w Poznaniu odbędzie się 11 listopada w Poznaniu na 10-kilometrowej trasie, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy będą pokonywać ulicę Grunwaldzką z jednym nawrotem na wysokości ul. Cmentarnej. W ramach imprezy zorganizowane zostaną PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet.

Bieg masowy wystartuje punktualnie o godzinie 11:11, weźmie w nim udział maksymalnie 4 tysiące zawodników. Na mecie oprócz medali uczestnicy otrzymają również lokalny przysmak, czyli marcińskie rogale.

Aktualnie za pakiet trzeba zapłacić 93 złote. Zapisy trwają na stronie BiegNiepodleglosci.pl

W 2018 roku właśnie podczas Biegu Niepodległości w Poznaniu padł polski rekord frekwencji w biegu ulicznym. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę do mety zawodów dotarło dokładnie 22 463 zawodników.

red