Białołęcki Bieg Wolności przyjmuje zapisy. Uczczą pamięć o stanie wojennym

W niedzielę, 11 grudnia 2022 roku w Warszawie odbędzie się Białołęcki Bieg Wolności. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i uczczenie pamięci osób internowanych i osadzonych w stanie wojennym. Trwają zapisy na to wydarzenie. 

Start biegu zaplanowano na godzinę 12:13. Trasa poprowadzona będzie wokół Aresztu Śledczego na symbolicznym dystansie 13 km w trzech okrążeniach po 4,33 km. W zawodach weźmie udział najwyżej 500 osób. Na pokonanie trasy będą mieli maksymalnie 2 godziny.

Internetowe zapisy na stronie b4sportonline.pl prowadzone będą do 6 grudnia. Wpisowe wynosi 40 złotych.

Co w pakiecie startowym?

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma imienny numer startowy, pamiątkowy workoplecak z logo wydarzenia, a na mecie pamiątkowy medal i wodę. Wzorem ubiegłych lat serwowana będzie przygotowana przez Areszt Śledczy grochówka serwowana z żołnierskiego kotła oraz rozpalone koksowniki, przywołujące atmosferę stanu wojennego.

Biegacze klasyfikowani będą w kategoriach: Open K/M, wiekowych K/M oraz kategoriach dodatkowych: “Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz kuratorzy sądowi” oraz mieszkańcy Białołęki. Zawodnicy z miejsc I-III K/M otrzymają puchary i upominki.

Dzielnicowa triada

Wydarzenie jest jednocześnie trzecim etapem Białołęckiej Triady Biegowej. Triada rozgrywana jest po raz pierwszy w historii dzielnicy. Jest to inicjatywa sportowa która łączy trzy  wydarzenia sportowe na Białołęce. W skład Triady wchodzą: wrześniowy Bieg przez Most, listopadowy Bieg Niepodległości na Białołęce oraz nadchodzący Białołęcki Bieg Wolności.

Źródło: Fundacja Run Vegan

fot. Jacek Deneka