Jest kadra Polski na przełajowe mistrzostwa Europy. Są niespodzianki

Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawił skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się 11 grudnia na przedmieściach Turynu. Kadra Biało-Czerwonych liczy łącznie 9 osób – 3 zawodniczki i 6 zawodników.

Mężczyźni

W składzie polskiej reprezentacji nie zabrakło pierwszej trójki z rywalizacji juniorów podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w ubiegły weekend w Olesnie. Mowa o Macieju Megierze i Konradzie Pogorzelskim oraz Kamilu Herzyku. Oprócz nich powołania otrzymali również Mikołaj Czeronek, Mateusz Gos i Aleksander Wiącek.

W kadrze nie widzimy Dariusza Boratyńskiego, który w sobotę w Olesnie wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na dystansie 8 km. Widocznie jego występ nie został oceniony przez PZLA jako „potwierdzenie dobrej dyspozycji startowej”.

Po publikacji artykułu skontaktował się z nami Maciej Jałoszyński z PZLA, który przekazał informację, że Dariusz Boratyński sam zrezygnował ze startu w przełajowych mistrzostwach Europy.

Kobiety

Wśród trzech zawodniczek znalazła się Sabina Jarząbek, Julia Koralewska i Katarzyna Napiórkowska. Dziwi trochę brak w tym gronie Marty Krawczyńskiej, która zgodnie z systemem kwalifikacji powinna znaleźć się w kadrze, ponieważ w sobotę wywalczyła tytuł mistrzyni Polski U20 w biegu na dystansie 4 km.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że lekkoatletyczna centrala tradycyjnie zastrzegła, że „ostateczną decyzję o powołaniu do reprezentacji na 28. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Turynie podejmuje Zarząd PZLA na wniosek Zespołu Szkoleniowego PZLA.”.

Reprezentantom towarzyszyć będą trenerzy Marek Adamek, Krzysztof Szałach i Bożena Dziubińska-Motała oraz fizjoterapeuta.

Areną rywalizacji biegaczy w Turynie będzie park La Mandria, w którym organizatorzy wytyczyli 1,5-kilometrową pętlę.

Źródło: PZLA, red

fot. w nagłówku Depositphotos.com