Jutro start zapisów na Wings For Life. Ile będzie kosztował pakiet?

Już jutro ruszą zapisy na 10. jubileuszową edycję imprezy Wings for Life World Run, która odbędzie się 7 maja 2023 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach gospodarzem biegu stacjonarnego w Polsce będzie Poznań. Wystartuje w nim 8 tysięcy zawodników, reszta uczestników będzie mogła pobiec z aplikacją mobilną w wydarzeniu wirtualnym. 

Tu meta goni uczestników

Wings For Life to jedyny w swoim rodzaju bieg, w którym meta goni uczestników.  A konkretnie, to samochód pościgowy za kierownicą którego 7 maja 2023 przyszłego roku w Poznaniu znów zasiądzie Adam Małysz. Legendarny skoczek narciarski będzie również jednym z głosów w aplikacji Wings for Life World Run.

Udział w Wings for Life World Run to naprawdę świetne doświadczenie. Dla jednych może to być sprawdzian sportowych możliwości, dla innych po prostu dobra zabawa. Ale najlepsze jest to, że niezależnie od intencji uczestników, a także tego, czy będą biec w Poznaniu czy też z aplikacją, dopadnę ich wszystkich – żartuje Adam Małysz.

Uczestnicy Wings For Life World Run nie tylko biegną. Również spacerują lub jadą na wózku. Są i tacy, którzy poruszają się w egzoszkielecie. Dla wszystkich najbardziej liczy się sam udział i zbieranie funduszy na pomoc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Do wyboru mają dwie formuły. Pierwsza z nich to bieg stacjonarny z prawdziwym samochodem pościgowym organizowany 7 maja 2023 roku w formie masowego startu w Poznaniu i sześciu innych europejskich lokalizacjach (Austria, Niemcy, Słowenia, Szwajcaria, Chorwacja, Turcja).

Druga z dostępnych opcji obejmuje bieg z aplikacją, z którą można wystartować w dowolnej lokalizacji na świecie. W tym przypadku samochód pościgowy jest wirtualny, a uczestnicy mają do dyspozycji motywujący audio-show, również w polskiej wersji językowej. Można pobiec solo, na ulubionej trasie lub wziąć udział w jednym z wydarzeń organizowanych oddolnie przez społeczność Wings for Life World Run.

Zapisy na Wings For Life World Run ruszą we we wtorek, 15 listopada o godzinie 12:00. Formularz rejestracyjny dostępny będzie na stronie wingsforlifeworldrun.com.

Za pakiet na bieg stacjonarny trzeba będzie zapłacić 120 złotych, udział w wydarzeniu wirtualnym kosztować będzie 70 złotych. Całość opłat zostanie przekazana na badania nad rdzeniem kręgowym.

Bieganie, które przynosi efekty

Od pierwszej edycji w 2014 roku, w Wings for Life World Run uczestniczyło ponad milion osób w 195 krajach. Dzięki opłatom startowym, Fundacja Wings for Life zgromadziła ponad 38,3 miliona euro i sfinansowała już 276 projektów badawczych w 74 obszarach. Działania naukowców pozwalają wierzyć, że odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego to tylko kwestia czasu. Pierwsi beneficjenci terapii ufundowanych przez Wings for Life już teraz stawiają swoje pierwsze kroki podczas majowych biegów.

red

fot. Marcin Kin