ORLEN Copernicus Cup coraz bliżej

8 lutego w Toruniu odbędzie się kolejna edycja mityngu ORLEN Copernicus Cup, w którym tradycyjnie wystartują największe gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Kibice będą mogli wspierać m.in. Natalię Kaczmarek, Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską, Damiana Czykiera i Patryka Dobka.

W sumie fani lekkiej atletyki w Arenie Toruń obejrzą rywalizację w trzynastu konkurencjach – kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 metrów i 1 milę oraz 60 metrów przez płotki, natomiast konkurencji męskich będzie siedem – biegi na 400, 800 i 1500 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skok w dal i skok o tyczce.

Toruń zaprasza

Mityng w sercu Kujaw i Pomorza już na stałe wpisał się do światowego kalendarza lekkoatletycznego.

– Bardzo się cieszę, że przez kolejne lata wypracowaliśmy sobie opinię doskonałych organizatorów, dzięki czemu zawodnicy bardzo chętnie do nas przyjeżdżają. Oni wiedzą też, że atmosfera w toruńskiej hali jest wyjątkowa, a nasi kibice nie tylko świetnie znają się na lekkiej atletyce, ale także potrafią docenić sportowy kunszt – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Toruński mityng od wielu lat ma już swoją markę. Także w tym roku ORLEN Copernicus Cup Toruń znalazł się wśród siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

fot. Paweł Skraba

– O tym, że jesteśmy lekkoatletyczną stolicą, decydują m.in. wyniki naszych zawodników, którzy co roku dostarczają nam wiele emocji. Cieszę się, że mamy coroczną wielką imprezę, czyli Orlen Copernicus Cup, mieliśmy halowe mistrzostwa Europy, a teraz chcielibyśmy mieć też mistrzostwa świata. Chętnie stawiamy na sport, nagradzamy najlepszych i cieszymy się, że możemy cieszyć się m.in. tak świetnym mityngiem – dodaje Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Zlot gwiazd

Wśród potwierdzonych zawodników zagranicznych, którzy zgłosili się do startu w mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 są m.in. medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich – Polka Natalia Kaczmarek (400 metrów), Brytyjka Keely Hodgkinson (800 metrów), Grek Miltiadis Tentoglou (skok w dal), Kubańczyk Maykel Massó (skok w dal), czy Thiago Braz (skok o tyczce). W wielu konkurencjach, w których startować będą najlepsi Polacy, kibice będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojedynki z medalistami największych światowych imprez. Jednym z wydarzeń mityngu będzie próba bicia rekordu świata w biegu na jedną milę.

Sprzedaż biletów w cenach od 30 do 90 złotych trwa w portalach eBilet.pl i Ticketmaster.pl. Wciąż można zarejestrować własny klub o minimalnej wielkości 15 osób. Każda z nich za wstęp na ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 zapłaci wtedy tylko 10 złotych.

red

fot. w nagłówku Paweł Skraba