11. DOZ Maraton Łódź otworzył zapisy. Po ile pakiety startowe?

Ruszyły zapisy do 11. edycji DOZ Maratonu Łódź, który odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku. W programie imprezy jest maraton, bieg na 10 km, sztafety Half & Half i Ekiden oraz bieg dla dzieci. Meta wszystkich zawodów zlokalizowana będzie w Atlas Arenie.

Pakiety z koszulkami

Do końca stycznia 2023 roku opłata za udział w maratonie wynosi 129 złotych, a start w biegu na 10 km kosztuje 69 złotych. Z początkiem lutego wpisowe wzrośnie do 159 złotych za maraton i 89 złotych za dychę. Organizatorzy podkreślają, że w pakietach startowych uczestnicy bez dopłaty znajdą koszulki techniczne.

W obu biegach obowiązuje limit 3,5 tysiąca uczestników. Zapisy prowadzone są na stronie lodzmaraton.pl.

– Mamy nadzieję, że start w Łodzi dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, a nowo wytyczona, jeszcze szybsza trasa, pozwoli poznać ciekawe i zabytkowe miejsca Łodzi oraz osiągnąć życiowy rekord na królewskim dystansie – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Trasę maratonu mamy poznać na konferencji prasowej w styczniu. Organizatorzy zapowiadają, że ma być szybsza niż w ubiegłym roku. Na razie wiadomo tylko, że start i meta biegu będą w Atlas Arenie.

Moc sztafet

W programie imprezy jest jeszcze rywalizacja sześcioosobowych sztafet Ekiden (limit 100 drużyn) i dwuosobowych sztafet Half & Half na dystansie półmaratonu z możliwością klasyfikacji indywidualnej (limit 300 zespołów). 15 kwietnia, czyli w przeddzień łódzkiego maratonu odbędzie się jeszcze bieg pod nazwą Kids Run. Warto jednak podkreślić, że nie ma on nic wspólnego z ogólnopolskim cyklem imprez pod tą nazwą.

DOZ Maraton Łódź to impreza, która odbywa się od 2011 roku. W ubiegłym roku do mety maratonu dotarło 1993 zawodników, a rywalizacja na 10 km przyciągnęła dodatkowych 1893 biegaczy. Rekordzistami maratonu są Yared Shegumo (2:10:41) i Karolina Nadolska, która wynik 2:26:45 uzyskała w 2013 roku jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Jarzyńska.

red

fot. facebook.com/lodzmaraton