Kids Run i siepomaga.pl łączą siły. Zorganizują igrzyska dla małych i dużych

W niedzielę, 30 lipca na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Igrzysk Kids Run w formie rodzinnego pikniku. Uczestnicy będą mieli okazję poznać wiele dyscyplin sportowych, m.in. biegi, skoki, rzuty czy jazda na deskorolce, a także przekazać środki na pomoc podopiecznym poznańskiego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży. Partnerem tytularnym wydarzenia jest serwis siepomaga.pl. 

Igrzyska Kids Run z siepomaga.pl rozpoczną się w niedzielę, 30 lipca o godzinie 9:00 i potrwają do godziny 14:00.

Główną częścią wydarzenia będzie bieg rodzinny dla dzieci i rodziców na dystansach 200 m, 400 m i 800 m. Co ważne, wszystkie serie będą miały charakter zabawy, bez pomiaru czasu i kolejności na mecie. Dystans będzie można dostosować do wieku i możliwości młodych zawodników.

Oprócz tego przez cały dzień na Golęcinie działać będzie kilkanaście stacji, na których zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli wspólnie bawić się sportem. Na stacjach lekkoatletycznych będzie można spróbować swoich sił m.in. w skoku w dal i skokach przez płotki. Nie zabraknie również konkurencji drużynowych, takich jak koszykówka lub piłka nożna, a także sportów indywidualnych jak tenis czy jazda na deskorolce.

 – Jesteśmy grupą entuzjastów sportu, którzy od lat pracują na rzecz promocji sportu wśród najmłodszych. Zbliżające się igrzyska olimpijskie dały nam pretekst, by skupić poznańskie środowisko sportowe i w jednym miejscu zaprezentować jak najwięcej dyscyplin sportowych, nie tylko olimpijskich – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Każdy może pomóc dzieciom

Specjalnie dla Igrzysk Kids Run partner tytularny imprezy – siepomaga.pl uruchomi kampanię, w ramach której będzie zbierać środki dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Siostry Serafitki w Poznaniu.

Wszystkie zebrane darowizny przekazane zostaną na zakup podnośników sufitowych, które znacząco poprawią jakość życia niepełnosprawnych dzieci. Zakup podnośników pozwoli na bezpieczne transportowanie dzieci i zapewnienie im właściwego komfortu podczas codziennej rehabilitacji.

– Od lat ratujemy życie i zdrowie, które wyceniono na kwoty niemożliwe do osiągnięcia. Prowadzimy pierwszą i największą w Polsce platformę pomagania – mówi Karolina Sitarz z siepomaga.pl. – Od dawna chcieliśmy zorganizować bieg charytatywny, który przyniesie radość, zdrowie i będzie źródłem wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Idea Kids Run jest nam bliska, dlatego chętnie dołączamy do niej jako partner tytularny – dodaje.

Zapisy na Kids Run Igrzyska z siepomaga.pl wystartują 12 czerwca. Pakiet startowy kosztować będzie 45 zł. Szczegóły na stronie kidsrun.pl

– Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie dzieci i rodzice wspólnie spędzą aktywnie czas. Nasze igrzyska to wydarzenie promujące ruch i różnorodność dyscyplin sportowych. Liczymy, że każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie – kończy Makowski.

Dla małych i dużych 

Kids Run to największy w Polsce cykl biegów dla dzieci i młodzieży w wieku od 1 do 14 lat, które odbywają się na największych w kraju stadionach lekkoatletycznych. Każde wydarzenie ma formułę sportowego pikniku rodzinnego z główną częścią w postaci lekkoatletycznych zmagań młodych adeptów na dystansach od 100 do 600 metrów.

Pod koniec maja w Szczecinie wystartował jubileuszowy dziesiąty sezon cyklu. W tym roku imprezy spod szyldu Kids Run odbędą się także we Wrocławiu (17 czerwca), Zielonej Górze (18 czerwca), Bydgoszczy (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia), Katowicach (2 września), Krakowie (3 września), Warszawie (9 września), Łodzi (10 września) oraz Poznaniu (23 września).

Źródło: Kids Run