New Balance Bieg na Piątkę ruszył z zapisami. To część wielkiego wydarzenia

26 marca przyszłego roku odbędzie się 3. New Balance Bieg na Piątkę. To bieg adresowany zarówno do osób rozpoczynających przygodę z bieganiem, jak i dla tych, którzy chcą powalczyć o nowy rekord życiowy na 5 km. Atutami imprezy tradycyjnie są efektowna i szybka trasa w centrum Warszawy oraz atmosfera wielkiego sportowego wydarzenia. Najniższa opłata startowa będzie obowiązywać do 31 stycznia lub wyczerpania 500 numerów startowych w tej puli.

„Piątka” dobra dla każdego

New Balance Bieg na Piątkę to wydarzenie rozgrywane równocześnie z 17. Półmaratonem Warszawskim. Bieg główny wyruszy w niedzielę, 26 marca o godzinie 11:00 z ulicy Konwiktorskiej, „piątka” wystartuje o godz. 11:30.

– Początek przyszłego roku może okazać się dobrym impulsem do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. Pięciokilometrowy dystans jest idealnym pierwszym celem, z jakim może chcieć zmierzyć się początkujący biegacz. Nie oznacza to jednak, że bardziej zaawansowani biegacze nie odnajdą się w tym wydarzeniu. Dla takich osób bieg stanowi świetną okazję, aby pobić swój życiowy rekord i powalczyć o znakomite życiówki – podkreślają organizatorzy.

Pierwszy bieg pod szyldem New Balance rozgrywany równolegle z Półmaratonem Warszawskim odbył się w 2022 roku. Bieg zgromadził ponad 2 tysiące uczestników. Impreza była jednym z 10 największych biegów w stolicy i trzecią co do wielkości „piątką” w tym roku.

Opłata startowa za udział w New Balance Bieg na Piątkę wynosi obecnie 65 złotych. Taka cena utrzyma się do 31 stycznia lub do wyczerpania puli 500 numerów startowych. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com

Przy rejestracji na New Balance Bieg na Piątkę można również wspomóc jedną z 8 organizacji dobroczynnych w ramach akcji #BiegamDobrze. Wystarczy podczas rejestracji wybrać ścieżkę charytatywną i założyć wirtualną skarbonkę, a następnie zachęcać swoich znajomych do wpłacenia dowolnej kwoty. Jeżeli uda się zebrać kwotę minimalną, biegacz otrzyma pakiet startowy w prezencie od organizacji.

Oprócz dobrego serca, uczestników akcji #BiegamDobrze wyróżniają charakterystyczne pomarańczowe numery.

Trasa na medal

Trzecia edycja New Balance Biegu na Piątkę odbędzie się na sprzyjającej rekordom trasie w centrum Warszawy. Linia startowa wyznaczona będzie na ul. Konwiktorskiej obok Nowego Miasta. Meta tradycyjnie, znajdzie się na Wisłostradzie. Miasteczko biegowe będzie zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann.

Trasa będzie biegła wzdłuż ul. Adama Mickiewicza do Placu Wilsona. Następnie krótki kawałek wiodący ulicą Zygmunta Krasińskiego pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech — na samym końcu na biegaczy czekać będzie prosty odcinek do mety.

Podaruj komuś bieg

Fundacja Maraton Warszawski przygotowała możliwość zakupienia voucherów na 17. Półmaraton Warszawski, 45. Maraton Warszawski oraz na New Balance Bieg na Piątkę, na który zapisy właśnie się rozpoczęły. Wszystkie dostępne są w w wirtualnym sklepie FMW.

– Obdarowywanie bliskich sprawia wiele radości. Grudzień to czas podziękowań, spotkań i wręczania prezentów, a pakiet startowy na zawody — idące za nim postanowienie i piękny, sportowy cel, to podarunek idealny. To doskonały “kop” motywacyjny na przyszły rok, który sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi biegania – podkreślają organizatorzy.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski