New Balance i Fundacja „Maraton Warszawski” razem na kolejne lata

Fundacja „Maraton Warszawski”, organizator ośmiu z dziesięciu największych tegorocznych imprez biegowych w stolicy, przedłużyła współpracę z dotychczasowym sponsorem technicznym – marką New Balance. Umowa z jednym z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych podpisana została na kolejne cztery lata.

Przygoda trwa dalej

Marka New Balance wspiera Fundację „Maraton Warszawski” od 2019 roku, kiedy dołączyła do grona partnerów Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego oraz Ekidenu – Maratonu Sztafet. W 2021 roku amerykański brand został także sponsorem tytularnym New Balance Biegu na Piątkę.

– Cieszymy się, że nasza przygoda z Fundacją „Maraton Warszawski” trwa nadal i że razem będziemy mogli dalej tworzyć historię polskiego biegania. Przez ostatnie cztery lata, pomimo wielu przeciwności i wyzwań, wspólnie udało nam się zorganizować kilkanaście wydarzeń biegowych, które zostały docenione przez tysiące biegaczy – mówi Franek Romański, Sports Marketing Manager w New Balance Polska. – Wierzymy, że trudne czasy są już za nami, a wartości, historie i wizje obu marek stworzą niesamowitą synergię. Razem wniesiemy nową energię w rozwój wydarzeń sportowych i propagowanie biegania jako najprostszej formy aktywności – dodaje.

New Balance wspiera flagowe wydarzenia Fundacji „Maraton Warszawski” w szerokim zakresie. Nie tylko angażuje się finansowo, ale również stara się oferować uczestnikom stołecznych wydarzeń sportowych wartość dodaną. To działania szczególnie ważne obecnie, w warunkach kryzysu rynku imprez biegowych i trudności w przyciąganiu na biegi nowych uczestników.

– Bardzo się cieszę, że przedłużamy współpracę z New Balance. Dobry partner jest nieocenionym wsparciem – nasza relacja, wspólne wartości i przede wszystkim biegowa pasja pozwala robić po prostu dobre rzeczy. Kolejny rok współpracy to okazja do spotykania się podczas kolejnych sportowych wydarzeń, a przede wszystkim okazja do rozwijania fantastycznego New Balance Biegu na Piątkę. Ten bieg jest okazją dla wielu początkujących biegaczy do spróbowania swoich sił w biegu ulicznym, to moment wielu absolutnych debiutów – wspaniale, że razem z New Balance możemy tworzyć tak istotną i przełomową dla każdego sportowca amatora chwilę – powiedział Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”.

Warszawskie biegi znajdują się w prestiżowym gronie kilku imprez sportowych wspieranych globalnie przez producenta z Bostonu. New Balance jest bowiem sponsorem największych i najbardziej prestiżowych maratonów na świecie m.in. w Nowym Jorku, Londynie i Walencji.

Marka New Balance angażuje się w propagowanie aktywności i zdrowego stylu życia. Od 2019 roku w Warszawie funkcjonuje społeczność New Balance Run Club, która organizuje otwarte treningi, wydarzenia biegowe i spotkania tematyczne. Doświadczeni trenerzy pomagają poprawić szybkość, siłę, wytrzymałość i technikę oraz przygotowują mieszkańców stolicy do startów w najważniejszych zawodach biegowych w kraju i na świecie.

Okazje do sprawdzenia formy

Jedną z pierwszych okazji do sprawdzenia formy wypracowanej zimą będą wiosenne biegi fundacji. Po niespełna miesiącu od uruchomienia zapisów na liście startowej 17. Półmaratonu Warszawskiego jest już ponad dwa tysiące zawodników. Natomiast ci, którzy szukają krótszego dystansu, od 19 grudnia będą mogli zarejestrować się na trzecią edycję New Balance Biegu na Piątkę. Obie imprezy odbędą się 26 marca 2023 roku.

Pierwsza edycja „piątki” pod szyldem sponsora tytularnego zgromadziła ponad 2 tysiące uczestników i była jednym z dziesięciu największych biegów w stolicy oraz trzecią co do wielkości imprezą na 5 km. Pozostałe dwa biegi na tym dystansie – Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego – również były organizowane przez Fundację „Maraton Warszawski” przy współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

– New Balance Bieg na Piątkę może być doskonałym początkiem sportowej przygody, bo to właśnie od tego dystansu wielu biegaczy rozpoczyna starty w zawodach ulicznych. Udział w biegu rozgrywanym równolegle z Półmaratonem Warszawskim to dla tysięcy początkujących biegaczy okazja do poczucia emocji i atmosfery wielkiego wydarzenia sportowego. Jednocześnie na szybkiej trasie w centrum stolicy – jeżeli ma się już doświadczenie ­– można spróbować prawdziwego ścigania i zaatakować swoją życiówkę – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Nas stronie rejestracja.maratonwarszawski.com można zapisać się już na 17. Półmaraton Warszawski. 19 grudnia zostanie uruchomiona rejestracja na New Balance Bieg na Piątkę.

Źródło: New Balance/ Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. Sportografia.pl