Ponad 2 tysiące uczestników biegu WOŚP. Zapisy trwają

Już po raz siedemnasty w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się Bieg „Policz Się z Cukrzycą”. 5 km nowej trasy będzie można pokonać w Warszawie, ale do biegu można też dołączyć wirtualnie z dowolnego miejsca na świecie. Zapisy trwają, a pakiety dostępne są wyłącznie na SlotMarket.pl.

Suma naszego biegania

29 stycznia, ulicami w centrum stolicy będzie mogło pobiec nawet 5 tysięcy osób. Po prawie 3 tygodniach od uruchomienia internetowej rejestracji swoich właścicieli znalazło już ponad 1,2 tysiące pakietów startowych. Równolegle trwają zapisy na bieg wirtualny, do startu na własnej trasie szykuje się już dodatkowy tysiąc zawodników.

– W zdrowym ciele zdrowy duch – to najprościej określa ideę naszego biegu, ale sumą naszego biegania jest zakup najnowocześniejszych pomp insulinowych dla kobiet, które mają cukrzycę typu pierwszego i pragną urodzić zdrowe dziecko. Realizacja tego programu udaje nam się rewelacyjnie dzięki temu, że… biegamy! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Zapisów na bieg stacjonarny i wirtualny dokonywać na platformie SlotMarket.pl. Opłata startowa ma formę datku i wynosi 65 złotych. Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego – dodatkowo numer startowy.

Znów policzą się z cukrzycą 

Bieg „Policz się z cukrzycą” to z jednej strony promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, z drugiej – zwrócenie uwagi na poważny problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca.Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje ponad 440 milionów ludzi na całym świecie.

Dzięki biegom organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 zakupionych zostało 195 pomp insulinowych, bieg podczas 30. Finału WOŚP to kolejne 77 pomp.

Źródło: Sport Evolution