Wystartowały zapisy na 15. Poznań Półmaraton. W tle jubileusz Warty i ekologia

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku, jeszcze mocniej postawią na ekologię. Partnerem biegu, na zaproszenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, jest piłkarski klub Warta Poznań.

Będzie bardziej zielono i to nie tylko z racji barw klubowych Warty Poznań. Klub piłkarski, który w 2022 roku świętuje 110-lecie istnienia, stawia na rozwiązania łączące rywalizację sportową z troską o środowisko.

– Poznańskie imprezy biegowe starają się zmieniać po to, by ich organizacja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko. Zielone doświadczenia Warty na pewno nam w tym pomogą – zauważa Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu.

Warto być eko

Porozumienie o współpracy przedstawiciele POSiR i Warty Poznań podpisali w jednym z najbardziej zielonych zakątków stolicy Wielkopolski – Palmiarni Poznańskiej.

– Sam biegam, więc mam świadomość, z jakimi problemami borykają się biegacze w różnych porach roku. Zanieczyszczone powietrze, zaśmiecone lasy – to problem ogólnopolski. Rola ekologii w bieganiu nie jest abstrakcją, dlatego chcemy dzięki kooperacji z POSiR zrobić ważny krok w kierunku coraz bardziej „zielonych” imprez biegowych i sportowych. Wspólnie będziemy inspirowali dużą społeczność i wyznaczali standard, który realizujemy także w Warcie Poznań i staramy się być coraz lepsi z każdym sezonem. Jednym słowem warto być eko – mówi Bartosz Wolny, prezes zarządu Warty Poznań SA.

W ramach organizacji przyszłorocznego biegu planowane są dodatkowe wydarzenia, takie jak sadzenie drzew czy sprzątanie poznańskich terenów zielonych przez sympatyków biegania. O działaniach opatrzonych hasłem #WartoByćEko będziemy informowali na bieżąco.

Zapisy – co, gdzie, kiedy?

Możliwość zapisów na 15. Poznań Półmaraton została uruchomiona w środę, 14 grudnia. Jak zawsze zgłoszenia są przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronie www.halfmarathon.poznan.pl. Osoby, które nie będą zwlekały z zapisem, mogą liczyć na korzystniejszą cenę pakietu startowego.

Do 3 stycznia wpisowe kosztuje 130 zł. Od 4 stycznia do końca lutego cena pakietu wzrośnie do 150 zł. Osoby zapisujące się między 1 a 16 marca zapłacą 170 zł. Od 17 marca do 13 kwietnia cena pakietu wyniesie 200 zł, a w piątek i sobotę poprzedzającą półmaraton 230 zł. Chętni do zakupu koszulki startowej muszą do ceny pakietu doliczyć 50 zł.

Limit startujących w 15. Poznań Półmaratonie to 8 tysięcy biegaczy.

red