10. edycja Wings for Life już za 100 dni. Można zdobyć podwójny pakiet

Zapisy na zaplanowany na 7 maja Bieg Flagowy Wings For Life w Poznaniu zamknęły się w rekordowym czasie niespełna 3 godzin, ale równolegle do niej trwa rejestracja do Biegów z Aplikacją w całej Polsce. Zawodnicy, którzy zgłoszą się do 14 lutego otrzymają dwa pakiety – dla siebie i dla drugiej osoby. 

10. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 7 maja jednocześnie na wszystkich kontynentach. Do startu można dołączyć z dowolnego miejsca w Polsce, za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala trenować z ruchomą metą, a w dniu imprezy klasyfikuje uczestnika w globalnym rankingu wspólnie z biegaczami, którzy wystartują w Poznaniu. Koszt rejestracji wynosi 70 zł. Całość opłat startowych trafi na konto Fundacji Wings for Life.

Zgłoszeni pomiędzy 27 stycznia a 14 lutego otrzymają dodatkowy pakiet, sfinansowany przez partnera biegu firmę  Philips Sport Headphones. Nowy uczestnik razem z numerem startowym odbierze dodatkowy voucher uprawniający do startu.

Bieg z Aplikacją nie musi oznaczać startu w pojedynkę. W Polsce jest już 7 miejsc, gdzie będzie można wziąć udział w imprezie z innymi korzystającymi z Aplikacji: Namysłów, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Zabrze i Mikołajki. Grupowy bieg może założyć każdy, za pośrednictwem oficjalnej strony biegu.

fot. Marcin Kin

Konkretne efekty Wings For Life

Im więcej uczestników dołączy do majowego wydarzenia, tym więcej środków zgromadzi Fundacja Wings for Life, której misją jest odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Opłaty wpisowe wszystkich zarejestrowanych w całości przekazywane są na badania, terapie i testy kliniczne. Na przestrzeni 9 edycji, dzięki Wings for Life World Run, Fundacja zgromadziła 38,3 miliona euro, które przeznaczyła na sfinansowanie 276 projektów naukowych.

– Myślę, że jesteśmy już w połowie drogi, jeśli chodzi o odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Obecnie, jako naukowcy, nie zadajemy już pytań o to czy będziemy w stanie je wyleczyć, ale raczej o to, kiedy to nastąpi – komentuje profesor Michael Kilgard z Uniwersytetu w Teksasie.

Na liście startowej majowego biegu zameldowali się już, między innymi: żużlowiec Maciej Janowski, skialpinista Andrzej Bargiel, modelka Zuza Kołodziejczyk i tiktokerka Maria Jeleniewska. Część z nich dołączy do Wings for Life World Run dzięki Aplikacji, reszta ustawi się na linii startu wyprzedanego Biegu Flagowego w Poznaniu. Niezależnie od wybranej formuły i lokalizacji, wszyscy zaczną biec dokładnie w tym samym czasie, a w pogoń za nimi ruszy wirtualny lub realny Samochód Pościgowy, za sterami którego zasiądzie Adam Małysz.

– Aplikację rozwijamy od pierwszej edycji biegu. To naprawdę świetne narzędzie, dzięki któremu uczestnik czuje się częścią globalnej imprezy. Żeby wystartować, wystarczy wyjść z domu i po prostu ruszyć przed siebie. Niezależnie od lokalizacji, wszyscy uczestnicy wspierają misję Wings for Life w dokładnie ten sam sposób, a my jako organizatorzy, staramy się z roku na rok coraz bardziej uatrakcyjniać całe doświadczenie – przekonuje Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu w Polsce.

Źródło: Wings For Life