Lubisz muzykę reggae? Ten bieg jest dla Ciebie

Właśnie wystartowały zapisy na Kunicki Bieg Reggae, który odbędzie się 26 sierpnia. Fani biegania będą mogli połączyć udział w zawodach z uczestnictwem w Festiwalu Reggae nad Jeziorem Kunickim, na który co roku przyjeżdżają najbardziej znane polskie grupy grające muzykę reggae.

Kunice to mała gmina położona 5 km od Legnicy. Od ponad 10 lat odbywa się tutaj Festiwal Reggae nad Jeziorem. W ramach tej imprezy odbywa się również bieg, który urósł do rangi samodzielnej imprezy w formie kameralnego festiwalu.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia tak ja w ubiegłym roku są biegi na trzech dystansach – na dystansach 5, 10 km i półmaratonu. Trasy poprowadzone są ulicami i drogami wokół malowniczego Jeziora Kunickiego. Wszystkie posiadają atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start biegów zaplanowano na 26 sierpnia o godzinie 9:00.

Już można się zapisać

W serwisie DataSport.pl ruszyły zapisy na imprezę. Do 28 lutego obowiązuje najniższa stawka wpisowego w wysokości 45 złotych. Z każdym miesiącem opłata za udział w biegu będzie wyższa. W dniu imprezy za pakiet trzeba będzie zapłacić 100 złotych.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, a za przebiegnięcie wybranego przez siebie dystansu – pamiątkowy medal. Do zwycięzców kategorii biegowych trafią nagrody rzeczowe. Po biegu na wszyskich czekał będzie posiłek regeneracyjny.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, red