Ponad 5 tysięcy zapisanych na 17. Półmaraton Warszawski

Na dokładnie dwa miesiące przed imprezą start w 17. Półmaratonie Warszawskim zadeklarowało już ponad 5 tysięcy zawodników. Czeka na nich szybka trasa w centrum stolicy i możliwość udziału w prawdziwym sportowym święcie. Mniej doświadczeni biegacze zamiast półmaratonu mogą wybrać New Balance Bieg na Piątkę. 

 „Wiosna startuje w Warszawie” już 26 marca – za mniej niż 60 dni. Na stołecznych ulicach, jak co roku, pojawi się kilka tysięcy osób, które łączy wspólna pasja i cel. Jak informują organizatorzy, frekwencja dopisuje.

Cieszymy się, że jest już nas 5 tysięcy. To będzie po raz kolejny znakomite powitanie wiosny – co roku obserwujemy ile radości sprawia to wydarzenie. Półmaraton Warszawski nigdy się nie nudzi. Mamy na liście startowej osoby, które biegają regularnie i widzimy się z nimi co roku, ale są też nowe nazwiska i mamy nadzieję, że debiutantów będzie tylko więcej i więcej – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisy na 17. Półmaraton Warszawski trwają na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com. Organizatorzy biegu przypominają o terminach zmian opłat startowych. Do końca stycznia wpisowe wynosi 150 złotych, od lutego wzrośnie o 20 złotych. Do pakietu można dobrać koszulkę techniczną New Balance za 79 złotych lub bawełnianą kosztującą 49 złotych.

Warto pamiętać, że osoby, które wypełniły formularz rejestracyjny w styczniu, ale nie opłaciły pakietu, w lutym również zapłacą wyższe wpisowe.

Warto biegać dobrze

Biegacze zainteresowani zawodami mogą użyć ścieżki charytatywnej, czyli akcji #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 17. Półmaraton Warszawski. W ramach zgłoszenia każdy biegacz wybiera jedną z organizacji charytatywnych i dla niej zbiera fundusze. Zbiórki, promowane w sieci i powiększane przez darczyńców, to opcja na wsparcie wybranej fundacji przy okazji biegania.

Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego – pomarańczowego numeru startowego #BiegamDobrze.

A może piątka?

Obok Półmaratonu Warszawskiego w programie imprezy będzie bieg towarzyszący – New Balance Bieg na Piątkę.

– To właśnie od tego dystansu wielu zawodników rozpoczyna starty w imprezach ulicznych. Jednocześnie – jeżeli jesteś doświadczonym biegaczem – na takiej trasie możesz powalczyć i spróbować prawdziwego ścigania – zachęcają organizatorzy.

Znane już są terminy pracy Biura Zawodów, które jak zwykle zlokalizowane będzie w Pałacu Kultury i Nauki. Pracę rozpocznie w piątek, 24 marca o godzinie 14:00 i będzie czynne do 20:00. Po pakiety startowe będzie można przychodzić również w sobotę, 25 marca w godzinach 10:00 – 20:00. Co ważne, w dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Biegacze oprócz odbioru pakietów będą mogli przespacerować się po EXPO – targach biegowych.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. sportografia.pl