15. Półmaraton Warszawski dla Ukraińców

Dzisiejszy 15. Półmaraton Warszawski zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Rywalizację mężczyzn wygrał Bogdan Semenowycz, a najszybsza wśród kobiet okazała się Walentyna Warecka. Do mety biegu dotarło 4536 zawodników.

Dla zwycięzcy mijający weekend był bardzo pracowity. W sobotę ścigał się na 15-kilometrowej trasie Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie. Z czasem 46:53 zajął drugie miejsce. Nie przeszkodziło mu to jednak dzisiaj wygrać 15. Półmaraton Warszawski. Finiszował z czasem 1:04:27.

Drugi był jego rodak Dymitr Didowodiuk (1:07:45), a trzeci pierwszy z Polaków Radosław Gromek (1:10:28).

Wsród kobiet byliśmy świadkami pojedynku Ukrainek Walentyny Wareckiej i Natalii Semenowycz. Ostatecznie ta pierwsza zdołała wypracować nad swoją rodaczką 9 sekund przerwy i wygrała z wynikiem 1:17:12. Podium uzupełniła Anna Lechowicz z czasem 1:23:05.

Ankiewicz: „Co ja tu robię?”

Wśród uczestników 15. Półmaratonu Warszawskiego była również Emilia Ankiewicz, która na początku sierpnia zakończyła karierę sportową. Utalentowana płotkarka finiszowała z czasem 1:54:07.

– Jak na świeżo upieczoną emerytkę – sprinterkę to naprawdę wyczyn. Matko kochana! Ilość zdrowasiek które odmówiłam, rosła razem z kolejnymi kilometrami. Tak samo liczba przekleństw, które miałam w głowie, jak tylko pomyślałam o tym „co ja tu w ogóle robię do jasnej cholery?!”. A jednak dobiegłam! Całe 21km, 97,5m! Szybciej niż zakładałam. Ostatnio taki dystans przebiegłam 13 lat temu. Jak na 7 treningów w ciągu ostatnich 3 miesięcy, jest naprawdę wspaniale! – skwitowała we wpisie w mediach społecznościowych.

W piątek odbyła się premiera trzeciego odcinka „Biegowych Podcastów”, w którym Emilia Ankiewicz opowiedziała Damianowi Bąbolowi m.in. o swoich biegowych początkach, trudach życia zawodowej lekkoatletki i pomyśle na życie na sportowej emeryturze.

Zawodniczka klubu AZS AWF Warszawa w podcaście portalu biegowe.pl odniosła się również do wielu ciekawych tematów m.in. rosnącej presji rodziców na dzieci trenujące sport, a także przedstawiła swoje zdanie na temat ostatnich kontrowersji wokół sportowych strojów, w których rywalizują biegaczki i inne sportsmenki.