Ponad połowa miejsc na 15. Poznań Półmaraton sprzedana

Licznik zapisanych na 15. Poznań Półmaraton wskazuje już ponad 4 tysiące osób, to połowa z dostępnego limitu miejsc. Bieg w stolicy Wielkopolski odbędzie się 16 kwietnia. 

Tegoroczna edycja poznańskiej połówki uczci jubileusz 110. rocznicy powstania Warty. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że będzie zielono nie tylko ze względu na kolor barw tego piłkarskiego klubu, ale planują również szereg działań o charakterze ekologicznym. Biegacze mają m.in. sadzić drzewa i sprzątać poznańskie tereny zielone.

– Poznańskie imprezy biegowe starają się zmieniać po to, by ich organizacja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko. Zielone doświadczenia Warty na pewno nam w tym pomogą – mówił Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu.

W ubiegłym roku Poznań Półmaraton był okazją do świętowania 100-lecia Lecha Poznań. Uczestnicy biegu na mecie odbierali krążki ozdobione herbem siedmiokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej.

Jak na razie nie wiadomo, jak będą wyglądały medale 15. Poznań Półmaratonu. Organizatorzy pokazali za to projekt oficjalnej koszulki biegu, w którym przeplatają się motywy geometryczne oraz roślinne.

Jak się zapisać?

Internetowe zapisy na 15. Poznań Półmaraton wystartowały 14 grudnia. Prowadzone są na stronie halfmarathon.poznan.pl. Aktualnie cena pakietu startowego wynosi 150 złotych.

Zainteresowani otrzymaniem oficjalnej koszulki technicznej muszą doliczyć do rachunku 50 złotych. Decyzję o jej zakupie należy podjąć najpóźniej do 16 marca. Można to zrobić podczas zapisu na półmaraton lub później logując się do swojego panelu zawodnika na stronie imprezy.

W ubiegłym roku Poznań Półmaraton ukończyło 6003 zawodników. Wygrali Etiopczyk Sikiyas Abate Misganaw (1:00:49) i Marcyline Chelangat z Ugandy (1:09:23).

red

fot. w nagłówku Bartosz Jankowski