TriCity Trail nie odbędzie się w 2023 roku

Organizator biegu TriCity Trail poinformował dzisiaj, że zawiesza organizację imprezy, która od 8 lat odbywała się w sezonie letnim w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. 

Pierwsza impreza pod szyldem TriCity Trail odbyła się w 2014 roku. W programie wydarzenia znajdowały się trzy biegi – ultramaraton, maraton+, półmaraton oraz zawody dla dzieci i młodzieży. Najdłuższa z tras rozpoczynała się w Gdańsku, średnia w Gdyni, a najkrótsza – w Wejherowie, gdzie zlokalizowana była meta każdego z dystansów.

– Przez kilka lat organizacji TriCity Trail nauczyliśmy się wiele. Bardzo wiele. Spotkaliśmy setki fantastycznych ludzi. Biegaczy, wolontariuszy, fotografów, osób z różnych firm i instytucji, z którymi współpracowaliśmy i które nas wspierały. Jednocześnie przez te kilka lat sporo się zmieniło. Nie tylko u nas, ale także w świecie. I zmiany te przyniosły decyzję, by w 2023 roku zawiesić organizację TriCity Trail. Nie mówimy nic więcej. Czas pokaże, czy wrócimy do Gdańska, Gdyni i Wejherowa w kolejnych latach – napisali organizatorzy w oświadczeniu na stronie internetowej wydarzenia. 

Fundacja Krok do Natury, która organizowała TriCity Trail ma w swoim portfolio kilka innych biegowych imprez m.in. największy w Polsce cykl biegów przełajowych CITY TRAIL oraz ultramaraton Chudy Wawrzyniec.

Źródło: Fundacja Krok do Natury

fot. Piotr Oleszak